تولید زئولیت اکسیژن ساز قیمت مناسب

یکی از مهمترین زئولیتهای شناخته شده از میان تمام زئولیتها زئولیت اکسیژن ساز است . تولید و عرضه زئولیت اکسیژن ساز در ایران هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است . برای تامین زئولیت اکسیژن ساز موجود در صنایع هم تجار و بازرگانان اقدام به وارد کردن زئولیت اکسیژن ساز می کنند. . فقط تعداد معدودی از کارخانجات مانند کارخانجات سمنان و سپزوار اقدام به تولید این نوع زئولیت کرده است . زئولیت اکسیژن ساز یکی از پرکاربردترین زئولیتهای صنعت و تجارت است که تامین آن یکی از ضرورتهای اصلی تامین کنندگان می باشد. قیمت زئولیت اکسیژن ساز در مقایسه با قیمت زئولیتهای دیگر مانند کلینوپتیلولیت ممکن است کمی بالاتر باشد .

تاجران و صنعتگران برای تامین زئولیت اکسیژن ساز مورد نیاز خود از هر راهی که بتوانند استفاده می کنند . این زئولیت در بسیاری از مصارف صنعتی کاربرد حیاتی دارد. یکی از مهمترین کاربردهای زئولیت اکسژن ساز ساختن اکسیژن مورد نیاز آبزیان در استخرها و آکواریومها می باشد. در ایران نیز استخر  و آکواریومهای بزرگ بی نهایتی داریم که همگی نباز به خرید زئولیت اکسیژن ساز دارند. علاوه بر آن برای تصفیه آب و فاضلاب که دچار کمبود اکسیژن هستند زئولیت اکسیژن ساز یکی از بهترین گزینه هاست .

اما نوعی زئولیت اکسیژن ساز هم وجود دارد که در آزمایشگاهها ساخته می شود . و در پزشکی ، کاغذ سازی و در تولید گاز اکسیژن ساز کاربرد دارد. در این مقاله سعی می کنیم علائه بر کاربردهای این نوع زئولیت به بازار داخلی و خارجی و قیمتها و نحوه خرید و فروش و آشنایی کامل قبل از خرید این نوع زئولیت هم بپردازیم . خریداران با مطالعه این مقاله پس از آشنایی کامل با این زئولیت می توانند همانند یک کارشناس و خریدار خبره اقدام به خرید این نوع زئولیت نمایند .

 

عرضه زئولیت اکسیژن ساز /کاربردهای زئولیت اکسیژن ساز

همانطور که میدانید زئولیت یک ماده معدنی می باشد که از آلومینو سیلیکاتها تشکیل شده است .آلومینو سلیکاتها هم ساختار متخلخلی دارند و قدرت جذب سطحی آنها بسیار بالاست . ساختار زئولیت اکسیژن ساز هم مشابه همین است . زئولیت اکسیژن ساز در تولید اکسیژن دستگاههای اکسیژن ساز نقش اصلی را ایفا می کند .بسیاری از کپسولهای اکسیژن که در بیمارستانها و صنعت مورد استفاده قرار می گیرد توسط زئولیت اکسیژن مورد نیاز خود را تامین می کند. ساختار مولکولی آلومینو سیلیکاتها و هم چنین قدرت جذب سطحی بالای آنها بگونه ای است که اکسیژن هوا را پالایش و تمیز کرده و به خود جذب می کند .

روزنه های سه بعدی  زئولیت دقیقا هم اندازه مولکولهای اکسیژن و نیتروژن هستند . لذا فقط اکسیژن و نیتروژن را جذب کرده و از ورود بقیه عناصرجلوگیری می کنند . زئولیتهای اکسیژن ساز تولید شده در آزمایشگاهها هم فقط اکسیژن را جذب میکنندو در کپسولهای اکسیژن مورد استفاده قرار می گیرند. آلومینو سیلیکاتها یک نوع فیلتر طبیعی و جاذب هستند که اکیسیژن های هوا را کاملا تمیز و فیلتر می کنند و از ورود کوچکترین ناخالصی به درون ساختار مولکولی خود جلوگیری می کنند .

میزان تخلخل زئولیت هم نقش بسیار مهمی در جذب اکسیژن و نیتروژن دارد . اگر زئولیت دارای تخلخل بالایی باشد میزان اکسیژن و نیتروژن بشتری را جذب میکند .همچنین اکسیژن هم خالصتر خواهد بود . اما همانطور که میدانید زئولیت شاخه های گوناگونی دارد و میزان تخلخل هر کدام متفاوت است . هر چقدر میزان تخلخل یا جذب سحی کمتر  باشد  اکسیژن یا نیتروژن هم ناخالصتر خواهد بود و مورد استفاده در بیمارستانها قرار نخواهد گرفت . بنابراین این نوع زئولیت در طبیعت بسیار کم است و حتما باید در شرایط آزمایشگاهی ساخته شود تا مورد استفاده قرار گیرد.

عرضه زئولیت اکسیژن ساز /کاربردهای زئولیت اکسیژن ساز

نقش زئولیت در دستگاه اکسیژن پلاس

ساختار آلومینوسیلیکاتها در زئولیت اکسیژن ساز به گونه ای است که به سرعت توسط نیتروژن اشباع می شود . میزان نیتروژن موجود در هوا معمولا بیشتر از اکسیژن است و از نظر جذب سطحی هم سریعتر جذب زئولیت می شود .برای همین در دستگاههای اکسیژن ساز زئولیت از نیتروژن اشباع می شود و از ورود اکسیژن بیشتر به داخل فضای زئولیت جلوگیری می شود .برای همین شرکتها برای رفع این مشکل از دستگاههای اکسیژن پلاس استفاده می کنند .

در این دستگاهها برای حل مشکل کمبود اکسیژن ، از دو ردیف زئولیت استفاده می کنند . ردیف اول همان میزان اکسیژنی را که زئولیت می تواند جدب کند را جدب و خالص سازی می کند و بیمار مستقیما از این اکسیژن برای عمل تنفس استفاده می کند . ردیف دوم هم هوای بازدمی که از دهان بیمار و هوای اطراف بیرون میآید را دوباره جذب کرده و اکسیژن آن را خالص سازی و فیلتر می کند و دوباره مورد استفاده بیمار قرار میگیرد. بدین ترتیب کمبود اکسیژنی را  که ردیف اول از زئولیت ایجاد شده بود توسط ردیف دوم حل می شود.

زئولیت ردیف اول در دستگاههای اکسیژن ساز با استفاده از نوسانات فشار باعث جذب اکسیژن توسط زئولیت می شود . این نوسانات فشار بیشترین اکسیژن ممکن را با فشار سمت زئولیت هل داده و از ورود نیتروژن تا حدودی جلوگیری می کنند . اکسیژن تغلیض شده و توسط بیمار مصرف می شود . اخیرا نوعی دستگاه اکسیژن پلاس در ایران طراحی شده است که  دستگاه اکسیژن پلاس زیست شریف نامگذاری شده است. زئولیتی که در این دستگاه استفاده می شود توسط کشور فرانسه تولید شده و توسط وارد کنندگان به داخل ایران راه پیدا کرده است. این زئولیت ساخت فرانسه قدرت جذب بسیار بالاتری از زئولیت ساخت ایران دارد.

در این زئولیت از ورود نیتروژن به داخل ساختار زئولیت جلوگیری می شود . بطوری که فقط این زئولیت جاذب اکسیژن است . این دستگاه سوئیچ خودکار بین دو ستون  دارد یعنی عمل تولید اکسیژن در این ستونها توسط سویچ خودکار جابجا می شود. تخلخل زئولیت فرانسه بسیار بالاتر از زئولیت ایران است و همچنین عمر مفید این دستگاه ده سال می باشد. این دستگاه در دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است.

نقش زئولیت در دستگاه اکسیژن پلاس

خرید زئولیت از شرکت ایران کانی

شرکت ایران کانی با بهره گیری از دانش روز و با کمک کارشناسان خبره و پرسنل کارامد سالهاست که در زمینه مواد معدنی مخصوصا زئولیت فعالیت دارد. تولیداتی که زیر نظر این شرکت انجام میشود دارای درجه کیفی بسیار بالایی می باشد. زئولیت صادراتی که توسط شرکت ایران کانی به کشور های مختلف صادر می شود دارای درجه کیفی و قیمت مناسبی هستند . مشتریانی که مایل به خرید زئولیت از این شرکت هستند کافیست به وبسایت ایران کانی مراجعه کرده و با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار کنند .

خرید زئولیت از شرکت ایران کانی

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما