تولید و عرضه دولومیت میکرونیزه

شرکت ایران کانی باکادری مجرب تولید و عرضه دولومیت میکرونیزه  را با بالاترین استانداردها در درجه خلوص بسیار بالا وقیمت مناسب عرضه میکند . تولید و استخراج سنگ معدن انواع دولومیت از جمله دولومیت سیاه و دولومیت میکرونیزه در معادن مختلفی از سطح کشور  زیر نظر این شرکت انجام میشود .

این محصولات با بسته بندی مناسب و استاندارد به تمام تقاط کشور ارسال می گردد . قیمت این محصولات نسبت به محصولات مشابه بسیار مناسب و از نظر کیفیت نیز در بالاترین اسانداردها عرضه می شود . مرحله بسته بندی و ارسال محصول نیز در کوتاهترین زمان توسط پرسنل مجرب این شرکت انجام میگیرد

دولومیت میکرونیزه و انواع مش بندی آن برای عرضه به بازار مصرف

دولومیت از خانواده سنگهای سوبی است که در طبیعت بصورت لایه های بسیار ضخیم چند ده فوتی پیدا می شود . سنگهایی که حاوی دولومیت باشند را سنگ آهک دولومیتی می نامند . این سنگها حاوی کانیهای مختلفی از جمله کلسیت و آراگونیت می باشند. در بین تمامی سنگهای معدنی شاید هیچ کدام به اندازه کلسیت و دولومیت کارایی ندارد . از آغاز پیدایش تمدنها بشر با شناخت و کشف سنگهای کربناته مثل کلسیت و دولومیت توانست تمامی مصالح مورد نیاز خود برای ساخت و ساز و اسکان را با کمک ا این ماده پیش ببرد .

سنگ معدن دولومیت بعد از مرحله استخراج وارد  مرحله فراوری می شود . در این مرحله ناخالصیهای زیادی از سنگ معدن دولومیت جدا میشود که باعث افزایش خلوص دولومیت گردید. مهمترین ناخالصیهای موجود در سنگ معدن دولومیت شامل منگنز ، سیلیس،آلومینیوم و منیزیوم می باشد . این ناخالصیها در طول فراینهای خاص شیمیایی که بر روی سنگ دولومیت اعمال میشود جداسازی میشود .

سنگ معدن دولومیت توسط دستگاها و ماشین آلات مخصوصی که سنگ شکن و خاک شکن نامید میشوند به قطعات مختلف خرد و شکسته میشوند و در درجات مختلفی بسته بندی و آماده عرضه و فروش می شوند هر مش بندی و دانه بندی کارایی خاص خود را دارد و در صنایع مختلفی مورد بهره برداری قرار می گیرد .

برای مثال اخیرا در ساخت بتن از دولومیت ریز دانه استفاده میشود . این نوع بتن در مقایسه با بتهای سیمانی دارای استقامت بالاتری می باشد همچنین این بتن بواسطه استفاده دولومیت در آن بصورت بتن متخلخل طاهر میشود که در کنترل و مدیریت روانابهای شهری نقش بسیار سازنده و مهمی را ایفا میکند .بطوری که با افزودن ۳۰درصد دولومیت زیردانه مقاومت بتن تا ۱۶۰درصد افزایش می یابد .

تاثیر آب بر مکانیسم ساختاری دولومیت

هنگامی که دولومیت در آب دچار انحلال می شود نقش یک ماده قلیایی را بازی میکند بصورتیکه هنگام واکنش آب با دی اکسید کربن موادی مانند کلسیم ، کربنات هیدروژن، کربنات منیزیوم هیدروژن تولید می شود .

نقش آب بر خالص سازی دولومیت خام بسیار مهم است و در واقع برای تولید دولومیت خالص و میکرونیزه از آب در ماشین آلات پودر کننده استفاده شایانی می شود .برای جلوگیری از رسوبگذاری آبهای سخت نیز دولومیت نقش بسیار مهمی را ایفا میکند بطوریکه با تنظیم ph آب  از رسوبگداری آن جلوگیری می کند.

شرکت ایران کانی با راه انداری خط تولید  بوسیله دستگاه سپراتور تواسته نیازهای مشتریان خود را که به دنبال دولومیت میکرونیزه با مش زیر بودند تامین کند.

بازار صادراتی دولومیت میکرونیزه به کشور های مختلف

ظرفیت صادراتی دولومیت ایران بسیار بالاست . دولومیت ایران از نظر تنوع و میزان خلوص و  دانه بندی رتبه نخست را در جهان دارد  و ایران را به دومین تامین کننده بزرگ دولومیت در جهان تبدیل کرده است .

در کشورهای مختلف تنوع  دولومیت بسیار پایین است لذا کاربرد آن هم پایین است اما در ایران تقریبا در تمامی سطوح مربوط به ساخت و ساز از مصالح ساختمانی گرفته تا تهیه آسفالت ، تنظیم ph  خاک ، صنایع لاک سازی، صنایع رنگ، فولاد سازی و غیره می توان نقش ماده معدنی دولومیت را به وضوح دید .

بیشترین صادرات دولومیت به کشورهای  هند ،پاکستان ،چین ، امارات و کشورهای آسیای  صغیر می باشد .  میزان صادرات دولومیت ایران در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰،۱۸۵،۰۰۰ کیلوگرم به ارزش ۱،۴۷۶،۰۰۰ دلار آمریکا بوده که نسبت به سالهای گدشته رشد بالایی داشته است .

شرکت ایران کانی  آمادگی خود را برای عقد قرارداد با صادرکنندگان این ماده معدنی در تمامی سطوح اعلام میدارد . دولومیت میکرونیزه و دولومیت سپاهان صادراتی این شرکت با بسته بندی استاندارد و قیمت بسیار مناسب در کشورهای آسیای صغیر و شرق دور از استقبال چشمگیری برخوردار بوده و امید است که در سالهای آتی این همکاریها افزایش یابد .

  • تبلیغات: 
    1. واردات آجر اکسید کروم
    2. تولید کننده آجر آلومینیومی
    3. مرکز خرید سنگ های معدنی گران قیمت
    4. مراکز توزیع سنگ سیلور خرمایی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما