تولید و فروش انواع دولومیت کلوخه، پودری و پخته

تولید وفروش انواع دولومیت پودری درسایزهای میکرونیزه و مش شده ،دولومیت کلوخه ودولومیت پخته وکلسینه و زینتر شده بصورت کلی با کیفیت مناسب و  قیمت رقابتی در سطح کشور . به منظور خرید می توانید با بخش بازرگانی شرکت ایران کانی تماس حاصل فرماییدمشاورین ما در تمامی ساعات روز آماده پاسخگویی به نیاز شما عزیزان هستند

تلفن تماس ۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶۳

دولومیت چیست

دولومیت نوعی سنگ کربناته خشک می باشد که با منیزیم، کلسیم و گازکربنیک ترکیب شده است. فرمول شیمیایی این ماده  CaMg(CO3)2 می باشد. وزن مخصوص آن ۶/۲ گرم بر سانیمتر مکعب است . شکل آن دارای جلای شیشه ای یا مرواردیدی بوده و به رنگهای خاکستری مایل به کرم رنگ و سفید مایل به خاکستری رنگ می باشد. اصولا هر سنگی که دارای درصد خاصی از دولومیت باشند را سنگ دولمیتی می نامند.

انواع دولومیت

عناصر اصلی تشکیل دهنده دولومیت شامل اکسید منیزیومMgO و  آهک CaO می باشد که گاهی عناصردیگری مانند اکسید آهن ، سدیم و پتاسیم نیز پیدا میشود  .این ترکیب با توجه به ترکیب معدنی و درجع خلوص به پهار دسته تقسیم بندی میشود.

  • سنگ آهک: سنگی که حاوی ده درصد از مواد فوالدکر باشد را سنگ آهک می گویند.
  • سنگ آهک دولومیتی: سنگی که ده الی پانزده درصد حاوی مواد فوق الذکر باشد را سنگ آهک دولومیتی می  نامند.
  • دولومیت کلسیتی : سنگی که حاوی پنجاه الی نود درصد از مواد فوق را داشته باشد.
  • دولومیت (دولوستون): سنگی که بیش از نوددرصد از مواد فوق را داشته باشد میگویند.

کاربردها و مصارف ماده معدنی دولومیت

دولومیت بعنوان سنگ تزیینی در سیمان و بتن و نیز بعنوان یک منبع در تولید اکسید منیزیم  مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین دولومیت در صنایع نفت و پتروشیمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بصورتی که نیمی از تولید این ماده در صنعت نفت مورد استقاده قرار میگیرد. ازدولومیت به عنوان گداخت در صنایع ذوب فولاد استفاده می شود. در صنایع  شیشه نیز از این ماده استفاده فراوانی بعمل می آید . همچنین از این ماده بعنوان کاتالیزور ، تولید مواد آرایشی بهداشتی و لعاب سازی  و رنگ استفاده فراوانی بعمل می آید. در تهیه کود و تنظیم PH  خاک نیز از دولومیت استفاده می شود.

دولومیت کلسینه و دولومیت پخته شده چیست و چه کاربردهایی دارد 

در علم شیمی و خاک شناسی واژه کلسیناسیون یا کلسینه شدن به معنای حرارت یک ترکیب شیمیایی به منظور حذف رطوبت و برخی ناخالصی های شیمیایی مثل منیزیم، دی اکسیدکربن و … می باشد تا ترکیب خالص و یک دستی بوجود بیاید. برای تولید دولومیت کلسینه و یا پخته دولومیت پودری را در دمای ۸۰۰درجه الی ۱۴۰۰درجه سانتیگراد حرارات میدهند و و محصولاتی که در این دما تولید میشوند دولومیت کلسینه، دولومیت پخته، و دولومیت زینتر شده نامیده میشوند که معمولا درصنایع فولاد سازی از انها به عنوان گداخت استفاده می شود .

دولومیت کلسینه و دولومیت پخته شده چیست و چه کاربردهایی دارد 

دولومیت کلسینه

نامهای تجاری محصول

دولومیت*دولومیت کلسینه*دولومیت پخته*دولومیت کلوخه* دولومیت آب ندیده* دولومیت شیمیایی*اکسید منیزیم* دولومیت نشکفته*دولومیت سوخته*مونوکسید منیزیم* سنگ دولومیت سوخته*دولومیت زنده*دولومیت دانه بندی شده*دولومیتبادامی*دولومیتصنعتی*دولومیت فولاد

مشخصات فیزیکی

فرمول شیمایی MgO.CaO
رنگ و شکل white(lumped pebble)
جرم ملکولی (g/mol)40_45
دانسیته ۹۰۰_۱۰۵۰(kg/m3)
سختی Between 2 and 3 mohs

 

 

 

موارد مصرف محصول

صنایع آهن و فولاد ، فلزات غیر آهنی،صنایع شیشه، آلومینا و بوکسیت، تصفیه آلاینده های گازی، تصفیه فاضلابهای صنعتی و گازی

نوع بسته بندی

جامبو بگ، فله ای( کمپرسی)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما