تولید و فروش کرومیت کنسانتره برای دیرگدازها

تولید و فروش کرومیت کنسانتره برای صنایع دیرگداز یکی از ضروری ترین اولویتهایی هست که در معدن باید به دقت انجام شود . صنایع دیرگداز یکی از ضروریترین صنایع مورد نیاز بشر است و باید عناصر با دقت بسیار بالایی در این صنایع مورد استفاده قرار بگیرند. دیرگدازها در واقع کوره هایی هستند که از مواد نسوز تشکیل شده و درون آنها انواع فلزات مخصوصا فولاد و آهن و غیره تولید می شود .

دیرگدازها به موادی اطلاق می شود که تحت هیچ شرایطی ماهیت خود را از دست نمی دهد .مثلا با افزایش دما ذوب نمی شود، با افزایش فشار ماهیت آن تغییر نمیکند . با مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد.در کل اینکه در مقابل تمامی عوامل بیرونی مقاومت خود را در برابر تغییر شکل حفظ می کند. دیز گدازها از مهمترین ابزار های صنایع فولاد و صنایع نسوز هستند.

کاربرد کرومیت در صنایع نسوز باعث افزایش مقاومت دیر گداز نسبت به حرارت شده و مقاومت دیواره دیر گدازها با افزوده کرومیت چندین برابر می شود. دیر گدازها به دلیل خاصیت مقاومتی که دارند قیمت بسیار بالایی دارند. اگر دیر گدازها خراب شوند مواد تشکیل دهنده درون انها نیز خراب می شوند .بنابراین اهمیت دادن به این موضوع بسیار ضروری است.

کاربرد دیرگداز ها و اهمیت آنها در صنایع مختلف

مراکز تولید و فروش کرومیت کنسانتره اهمیت این ماده معدنی را در دیرگداز ها و سایر صنایع به خوبی می داند  و با توجه به اهمیت کرومیت در صنعت اقدام به تولید کروم و کنسانتره کرومیت می کند. یکی از مهمترین صنایعی که از کرومیت در آن استفاده می شود دیرگداز ها و صنایع نسوز است .این صنایع برای  تولید کوره های پخت فلزات در جداره کوره ها باید انواع دیر گدازها را نصب کند.

در جداره کوره ها انواع دیر گداز ها که در مقابل حرارت، فشار مواد شیمیایی ، خوردگی و سایر عوامل مقاوم باشند باید نصب شوند. نصب و استفاده صحیحی از دیرگدازها بسیار مهم است زیرا اگر دیرگداز ها را به شیوه ناصحیحی نصب و استفاده کنیم عملکرد کوره مختل شده و نه تنها کوره خراب می شود بلکه نوع ماده فلزی که درون کوره به پخت آن مشغول بودیم نیز از بین خواهد رفت.

صنایع بسیاری هستند که در کشور فعالیت دارند و برخی از آنها نیازمند نوع خاصی از انواع دیرگدازها هستند. مهمترین صنایعی که در ایران نیازمند داشتن دیر گداز ها هستند شامل: صنایع مربوط به فولاد و آهن، صنایع مربوط به فلزات غیر آهنی ، صنایع شیشه، صنایع پتروشیمی ، صنایع پالایشگاهی، نیروگاه ها ، صنایع تولید و ساخت انواع سرامیک، صنایع مربوط به توربین های گازی و راکتور های هسته ای، صنایع سیمان و صنایع مربوط به ساخت کورهای زباله نسوز می باشند.

تولید و فروش کرومیت کنسانتره
دیرگداز ذوب فلزات

صنایع تولید و فروش کرومیت کنسانتره به چه صورت از دیر گداز ها استفاده می کنند؟

صنایع تولید و فروش کرومیت کنسانتره کرومیت را با عیار خاصی که مناسب با انواع دیرگدازها باشند تولید می کردند. یکی از مهمترین صنایعی که از دیرگداز ها استفاده بسیاری می شود صنایع متالوژی می باشند در این صنایع از دیرگدازها  استفاده های فراوانی به عمل می آمد و در قسمتهای مختلف این صنعت از دیرگدازها بعنوان یک عامل تعیین کننده  استفاده می شد.

از دیرگدازها در صنعت متالوژی در کوره های ذوب فلزات، خطوط نقل و انتقال مربوط به مواد مذاب و سرباره، جداره دودکشها و مجاری مربوط به عبور گاز استفاده می شود. در صنایع غیر فلزی هم از دیرگدازها استفاده های بسیار مهمی به عمل می آمد. این استفاده ها شامل جدار های گرمکن ها، جدارهای ریفورمرهای هیدروژنی، ریفورمرهای مربوط به بخش های اولیه و ثانویه گاز آمونیاک، کوره های کراکینگ زباله سوز ، بویلرها ، واحد های مربوط به کراکینگ کاتالیستی، کک سوزی، و کوره های گوگردی می باشند.

همانطور که در بخشهای قبل بدان اشاره شد دیر گدازها باید علاوه بر اینکه کاربرد های متفاوتی باید داشته باشند در مقابل بسیار عوامل مخرب مقاومت بالایی رانشان دهند در غیر این صورت آن صنعت را به کلی خراب کرده و صنایعی مانند متالوژی یا غیره هرگز نمی تواند مواد مورد نظر خود را بسازد. بنابراین ساخت مواد مورد نظر در صنایع متالوژی و سایر صنایعی که از دیرگدازها بعنوان مهمترین بخش استفاده می کنند درصورت نداشتن مقاومت دیر گدازها در برابر عوامل مخرب مثل دمای بسیار بالا، فشار و غیره آن صنعت نابود خواهد شد.

تولید و فروش کرومیت کنسانتره
دیرگدازهای ذوب فولاد

خواص دیرگدازهای  کرومیتی در صنایع تولید و فروش کرومیت کنسانتره

در صنایع تولید و فروش کنسانتره کرومیتی کرومیت را بر طبق نوع استفاده در صنایع مخصوصا در دیر گدازها تولید می کنند و عیار آن را مطابق با آن صنعت مورد نظر تنظیم می کنند.

خواص یک دیرگداز به چندین عامل بستگی دارد و کنترل و بازبینی این عوامل از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این عوامل عبارتند از : ریز ساختار، خلوص و نوع مواد اولیه، تکنولوژی مربوط به ساخت دیرگداز، عوامل و شرایط حاکم بر محیط

مواد تشکیل دهنده دیرگدازها از ترکیب عناصر مختلفی می باشد که در مقابل انواع فشارها و عوامل مخرب بیرون بیشترین مقاومت را از خود نشان می دهند. این عناصر و ترکیبهای مقاوم  دارای  SiO۲ ،ZrO۲ ،MgO ،CaO ،Cr۲O۳ ،Al۲O۳ می باشند.

مواد اولیه صنایع نسوز هم شامل کانی های مختلف مقاومی می باشند . این موادو کانیها عبارتند از :  منیزیت، بوکسیت، سیلیس، دولومیت، رس‌های دیرگداز، پیروفیلیت، سیلمانیت، کرومیت، گرافیت، زیرکون، ورمیکولیت و دیاتومیت و اولوین

تولید و فروش کرومیت کنسانتره
دیرگداز های کرومیتی صنایع فولاد

نحوه ثبت سفارش و خرید کنسانتره کرومیت از صنایع تولید و فروش کرومیت کنسانتره

در این مقاله فقط به بخش بسیار کوچکی از کاربرد کنسانتره کرومیت در یکی از صنایع اشاره شد .صنعت مربوط به ساخت دیرگدازها فقط یک بخش  بسیار کوچک از کاربرد های کنسانتره کرومیت بود که بصورت بسیار مختصر و کوتاه ه بخش هایی از ان اشاره شد .کاربردهای کرومیت بسیار وسیعتر می باشد که در مقالات بعد مفصلتر به آنها خواهیم پرداخت.

صنایع مختلف با توجه به کارکرد کرومیت  و عیارهای مختلف آن استفاده های منطبق با صنعت خود را از کرومیت می کنند . هرچقدر عیار کرومیت بالا رود استفاده های بیشتر و بهتری از آن به عمل خواهد آمد.

متقاضیانی که به دنبال خرید کرومیت از معدن اصلی و تولید کننده نهایی آن هستند می توانند در این وبسایت مشخصات خود را به کارشناسان مجموعه معدنی ایران کانی ارسال نمایند تا کارشناسان و مشاوران شرکت بتوانند به آنها در این مورد راهنماییهای لازم را ارائه دهند.

مدیر فروش مجموعه ایران کانی: هادی ملکی

تلفن مشاوره و ثبت سفارش : ۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶

تولید و فروش کرومیت کنسانتره
دیرگدازهای کرومیتی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما