خرید مستقیم کنسانتره کرومیت از کارخانه

بسیاری از مشتریان برای خرید مستقیم کنسانتره کرومیت از کارخانه همیشه با یک سری چالشهایی روبرو هستند. پیدا کردن کارخانه عرضه کننده کنسانتره کرومیت عیار بالا با قیمت مناسب برای متقاضیان و مشتریان کمی مساله ساز است . زیرا در درجه اول باید بتوانند کرومیتی را پیدا کنند که عیار مناسبی داشته باشد.

کارخانه های تولید کنسانتره کرومیت در ایران زیاد نیستند اما معادن استخراج کرومیت به تعداد فراوانی وجود دارند. دلیل فراوانی معادن کرومیت در ایران این است که ایران دارای ذخایر کرومیت بسیار زیادی می باشد و چه بسا هنوز بسیاری از ذخایر کرومیت کشف نشده اند و کارشناسان معدن در حال جستجو و اکتشاف هستند

اما دلیل اینکه کارخانه های تولید کنسانتره کرومیت بسیار اندک هستند دلایلی دارد که به آنها می پردازیم . یکی از دلایلی که کارخانه های تولی کنسانتره کرومیت کم می باشد این است که دانش کنسانتره و خردایش کرومیت به تازگی در ایران راه پیدا کرده هست و هنوز عده زیادی این دانش را ندارند. دلیل دوم هزینه های بسیار سنگین کنسانتره سازی است که بسیاری از صاحبان معادن کرومیت این بودجه را ندارند و مجبور هستند مبادرت به خام فروشی نمایند.

 

چالش های خرید کنسانتره کرومیت مرغوب

همانطور که در قسمت قبل بیان شد معادن کرومیت در ایران فراوان هستند ولی کارخانه های تولید کنسانتره کرومیت کم می باشند برای همین یکی از چالش های پیدا کردن کنسانتره کرومیت کمیاب و گران بودن آن است. کرومیت معدنی در بسیاری از کشورها وجود دارد . در ایران هم همانطور که گفته شد معادن فراوان کرومیت وجود دارد

مساله ای که معادن کرومیت ایران دارند پایین بودن عیار آن می باشد ذلیل پایین بودن عیار کرومیت به نحوه پراکندگی ذخایر آن بستگی دارد. ذخایر کرومیت در ایران بصورت کاملا پراکنده بوده و دارای ناخالصیهای بسیار است در صورتی که در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، روسیه و زیمباوه کرومیت بصورت متمرکز وجود دارد و عیار آن هم بسیار بالاتر از عیار ایران است.

کرومیت ایران به دلیل پراکنده بودن و پاییم بودن عیار آن مساله کنسانتره سازی را بسیار پیچیده می کند . زیرا اولا معدن باید ذخایر بسیار بالایی ا کرومیت عیار پایین داشته باشد تا هزینه های کنسانتره سازی با دخل و خرج منطبق شود.دوما اگر با کرومیت عیار پایین بخواهیم کنسانتره عیار بالا تهیه کنیم باید مقادیر بسیار زیادی کرومیت مصرف کنیم تا مقدار کمی کنسانتره عیار بالا بدست بیایید. و این در بسیاری ا موارد باعث متضرر شدن کارخانه دار یا معدنچی می شود.

خرید مستقیم کنسانتره کرومیت
خرید مستقیم کنسانتره کرومیت

کرومیت چیست و خواستگاه آن به چه صورت است؟

یکی از عناصر بسیار سخت و شکننده کرومیت است که بیش از ۱۸الی ۶۸ درصد آن را عنصر کروم تشکیل داده است و در سال ۱۷۹۸ دانشمندی به نام واکلین این عنصر را اکتشاف کرد . کروم به همراه مولیبدن و تنگسنن در عناصر گروه ششم از جدول تناوبی مندلیف قرار دارد. عنصر کروم ویژگیهایی دارد که نمی توان آن را بصورت خالص در طبیعت یافت  همچنین مهمترین ماده معدنی که حاوی مقادیر زیادی کروم می باشد کرومیت نام دارد و این کانی دارای چهار نوع ایزوتوب است که به ترتیب عبارتند از:۵۰Cr، ۵۲Cr، ۵۳Cr، ۵۴Cr

اگر عنصر کروم را در دمای اتاق نگه داریم به یک عنصر بسیار نرم و قابل انعطاف تبدیل می شود .اما یکی از مسائلی که در مورد کروم وجود دارد این که عنصر کروم در طبیعت بصورت خالص یافت نمی شود این ماده میل ترکیبی زیادی به اکسیژن ، کربن و نیتروژن دارد. از کروم در جلا و آبکاری فلزات استفاده می کنند زیرا این ماده رنگ درخشندگی نقره ای مایل به آبی زیبایی دارد و زیبایی خاصی را به سطوح می دهد.

کانیهایی که دارای مقادیر زیادی عنصر کروم می باشند همگی در گروه اسپینل قرار دارد و این مهمترین این کانیها عبارتند از:کرومیت، اووراویت، کلمرریت و مسکوویت سبز. عیار کرومیت از ۱۸ الی ۶۸ در تغییر می کند زیرا بستگی به شرایط میزان کروم در این کانی دارد. کانی کرومیت ناخالصی هایی دارد که عیار آن را کم و زیاد می کند این ناخالصیها معمولا عناصر CaO, NiO, ZnO, MnO, V2O3, TiO2 می باشند.

خرید مستقیم کنسانتره کرومیت
کنسانتره کرومیت

خرید مستقیم کرومیت و ارتباط آن با خواستگاه تشکیل

کسانی که به خرید مستقیم کرومیت می پردازند معمولا به خواستگاه تشکیل آن نیز می پردازند. کرومیتها از نظر زمین شناسی دارای دو نوع خواستگاه می  باشند خواستگاه توده و خواستگاه لایه ای .خواستگاه توده ای را خواستگاه آلپی نیز می نامند زیرا بیشترین نوع این خواستگاه در آسیا و حوالی رشته کوه آلپ تشکیل شده است. کرومیت های ایران هم اکثرا از نوع آلپی می باشند.

کرومیت های خواستگاه لایه ای را هم کرومیتهای بوشولد می نامند که نام منطقه ای در آفریقای جنوبی می باشد این نوع کرومیتها بصورت لایه هایی با خلوص بالا می باشند که ئذ کنار سایر لایه های زمین شناسی قرار می گیرند .همچنین  از نظر ارزش اقتصادی کرومیتهای لایه ای نسبت به کرومیتهای آلپی ارزش بیشتری دارند رزیرا درجه خلوص و عیار آنها نسبت به نوع آلپی بیشتر است.

بنابراین خریداران مخصوصا وارد کنندگان کنسانتره کرومیت به نوع لایه ای یا یوشولد اهمیت بیشتری می دهند زیرا این نوع کرومیت بیشتر مورد نیاز صنایع می باشد. کرومیت دارای رنگ سیاه و رنگ خاکه قهوه ای می باشد جلای نیمه فلزی دارد . دارای درجه سختی ۵/۱ الی ۵/۷ می باشد همچنین وزن مخصوص آن ۱/۵ الی ۶/۳ می باشد . کرومیتهایی که دارای مقادیر زیادی   FeO‌ و Fe2O3  می باشند خواص مغناطیسی از خود ساطع می کنند.

خرید مستقیم کنسانتره کرومیت
کنسانتره کرومیت عیار بالای ۵۰

خرید مستقیم کنسانتره کرومیت برای صنایع مختلف

کنسانتره کرومیت مورد نیاز بسیاری از  صنایع می باشد و معمولا آنها مبادرت به خرید مستقیم کنسانتره کرومیت از کارخانه های معتبر می کنند. کانی کرومیت اصلی ترین و مهمترین ماده معدنی حاوی کروم می باشد که دارای ارزش اقتصادی بالاتری نسبت به سایر کانیهای این گروه می باشد همچنین از کرومیت در ساخت انواع آلیاژهای مختلف فلزی در کارخانجات و تولیدها استفاده می شود .

مهمترین کاربرد های کرومیت را در سه بخش می توان نام برد که عبارتند از: صنایع متالوژی و ذوب فلزات، صنایع تولید مواد نسوز یا دیرگدازها و صنایع ساخت مواد شیمیایی. مهمترین روشی که در آن عنصر کروم را از کانی کرومیت می کشند روش الکترولیز می باشد .در روش الکترولیز عنصر تجاری کروم از کرومیت بدست می آید که بسیار خال بوده و ارزش اقتصادی بالایی را به خود اختصاص می دهد.

مهمترین کارخانه های تولید کنسانتره کرومیت در استان کرمان می باشد. شرکت ایران کانی یکی از تولید کنندگان کنسانتره کرومیت با عیار ۴۲ الی ۴۷ می باشد. این عیار مخصوص صادرات است. بنابراین کسانی که قصد خرید مستقیم داشته باشند می توانند با درج مشخصات خود در صفحه اول این سایت  منتظر تماس کارشناسان شرکت باشند. کارشناسان در کمترین مدت با آنها تماس گرفته و به آنها مشاوره لازم در خصوص کنسانتره کرومیت را خواهند داد.

مدیر فروش مجموعه ایران کانی: هادی ملکی

تلفن مشاوره و ثبت تماس: ۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶۳

خرید مستقیم کنسانتره کرومیت
کنسانتره عیار بالای کرومیت

 

 

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما