خرید کرومیت صادراتی ایران قیمت درب کارخانه

 

مرکز خرید کرومیت صادراتی ایران با قیمت درب کارخانه در مجموعه معدنی ایران کانی واقع در استان کرمان همه روزه کنسانتره کرومیت عیار بالای ۴۲ الی ۵۰ را برای خریداران عرضه می کند . کرومیت ایران یکی از بهترین کرومیتهای مرغوب در دنیا میباشد که با عیار های متفاوت برای صنایع مختلف عرضه می شود. کنسانتره کرومیت یکی از محصولات نهایی این مجموعه می باشد .

ایران از نظر دخایر ماده معدنی کرومیت رتبه دهم جهان را به خود اختصاص داده است و تولید سالانه کرومیت ایران در حدود ۴۰۰ هزار تن می باشد در صورتیکه آفریقای جنوبی که رتبه اول ذخایر کرومیت در جهان را دارد سالیانه نزذیک ۱۵ میلیون تن کرومیت باکیفیت تولید می کند. در واقع ۹۰ درصد ذخایر کرومیت جهان در قاره آفریقا قرار دارد که ۸۰ درصد کرومبت دنیا را تامین می کند .

کشور ایران دارای کرومیت هایی با کیفیت نسبتا پایین می باشد اما کارخانه های کنسانتره ساری عیار کرومیت را تا ۵۰ درصد بالا می برند تا قابل استفاده برای تمام صنایع مورد نیاز شود . کرومیت آفریقا  بصورت طبیعی دارای عیار بالایی می باشد و هزینه های تولید و پرعیار سازی چندانی نیاز ندارد. بیشتر کشور های جهان کرومیت مورد میاز خود را از آفریقای جنوبی خریداری می کنند.

آمار و وضعیت منابع و ذخایر کرومیت جهان

طبق گزارشی که از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۱ منتشر کرده است میزان ذخیره کل کره زمین ۱۲ میلیارد تن می باشد .در این بین سهم کشور آفریقای جنوبی  از همه بیشتر بوده است . میزان ذخیره آفریقای جنوبی پنج میلیارد و پانصد میلیون تن می باشد  و پس از آن کشور های زیمباوه، قزاقستان، فتلاند، هلند و برزیل به ترتیب بیشترین ارقام ذخیره کرومیت را در جهان به خود اختصاص داده اند.

جایگاه ایران به لحاظ ذخایر کرومیت در میان کشورهای دارنده ذخایر کرومیت رتبه دهم می باشد. ذخایر کرومیت ایران در حدود بیست میلیون تن می باشد. مهمترین استان هایی که که دارای ذخایر کرومیت هستند عبارتند از استان کرمان، استان سیستان و بلوچستان، استان خراسان رضوی، استان آذربایجان غربی و استان یزد می باشد .

خرید کرومیت صادراتی
معدن کرومیت کرمان

در میان این استان ها استان کرمان دارای سه معدن مهم کرومیت میباشد. مهمترین معدن کرومیت استان کرمان که بیشترین ذخایر کرومیت را در ایران دارد معدن فاریاب می باشد. معادن اسفندقه و منوجان در جایگاه بعدی کرومیت کرمان قرار دارند بعد از آن استان خراسان رضوی بیشترین ذخایر کرومیت را دارد. مهمترین مرکز خرید کرومیت صادراتی ایران استان کرمان است.

کشور ایران سالیانه حدود ۴۰۰ هزار تن کنسانتره کرومیت تولید کرده و بخشی از آن را در داخل کشور و بخش های دیگر را به کشورهای آسیایی مانند ژاپن چین و روسیه صادرات می کند کرومیت ایران دارای عیار نسبتاً پایین تری نسبت به کرومیت کشور آفریقای جنوبی می باشد لذا برای اینکه کرومیت ایران مورد استفاده در صنایع مختلف قرار بگیرد باید عیار آن را افزایش دهند.

خرید کرومیت صادراتی
معدن کرومیت کرمان

خرید کرومیت صادراتی ایران توسط برخی کشور های آسیایی

خرید کرومیت صادراتی ایران توسط برخی از کشورهای آسیایی مانند چین ژاپن روسیه و برخی کشورهای آسیای میانه انجام می گیرد. این کشورها این کشورها به دلیل اینکه به منابع معدنی مهمی مانند  کرومیت دسترسی ندارند مجبور هستند از کشورهایی مانند ایران، آفریقای جنوبی، ترکیه، قزاقستان زیمباوه و برخی کشورهای تولید کننده ، کرومیت را وارد کنند.( مراجعه به بخش خرید کرومیت صادراتی)

کشور ایران از آنجایی که از نظر موقعیت جغرافیایی و از نظر کیفیت ماده معدنی کرومیت دارای رتبه دهم در جایگاه جهانی می باشد قادر است برخی از کنسانتره های کرومیت بسیار مرغوب خود را به این کشورها صادرات کند. کشورهای چین و ژاپن بزرگترین وارد کنندگان کرومیت میباشند بنابراین ایران در آینده نزدیک قادر خواهد بود عیار های بالاتری را به این کشورها صادر کند. کرومیت یکی از نیاز های بسیار ضروری صنایع مختلف در میان این کشورها می باشد.

خرید کرومیت صادراتی
کنسانتره کرومیت

ویژگیهای کانی شناسی کرومیت

کرومیت ایران دارای ویژگی های خاصی می باشد که متقاضیان قبل از خرید کرومیت صادراتی می بایست اطلاعات دقیقی نسبت به ساختارهای کانی شناسی این ماده معدنی داشته باشند. به صورت کلی کرومیت از خانواده اسپینل می باشد مهمترین ماده تشکیل دهنده کرومیت عنصر کروم می باشد. حدود بین ۴۰ الی ۶۷ درصد از مواد تشکیل دهنده کرومیت را عنصر کروم تشکیل می دهد .

کانسار های کرومیت به دو دسته آلپی و لایه ای تقسیم می شوند. دسته آلپی شامل گونه ای از کرومیت است که مابین لایه های افیولیتی قرار می گیرد لایه‌های افیولیتی از نوع مافیک و اولترا مافیک می باشد. این لایه ها از نوع سنگ های آذرین هستند.کرومیت نوع آلپی در میان افیولیتها به صورت ناهمگون بوده و دارای گسستگی های فراوانی مابین آنها می باشد.

نوع دیگر کرومیت لایه ای یا بوشولد نام دارد. بوشولد نام منطقه ای در آفریقای جنوبی است که دارای ذخایر حدود ۱۵ میلیارد تن می باشد و امتداد این لایه حدود ۷۰۰ کیلومتر است.  این لایه عظیم کرومیتی ۹۰ درصد کرومیت جهان را تامین می کند.  کرومیت نوع لایه ای از نظر اقتصادی دارای ارزش بیشتری نسبت به  کرومیتی الپی است .

خرید کرومیت صادراتی
تولید کرومیت

کاربردهای کرومیت در صنایع مختلف

کرومیت ایران از نوع الپی بوده و عیار کمتری نسبت به کرومیت نوع لایه ای آفریقای جنوبی دارد.  برای اینکه ایران بتواند کرومیت خود را در صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهد باید عیار آن را به وسیله تکنولوژی کنسانتره سازی افزایش دهد .

کسانی که قصد خرید کرومیت صادراتی را دارند قبل از خرید باید به نکات بسیار مهمی توجه کنند. ابتدا باید آنالیز کرومیت را از فروشنده مطالبه کنند و  هنگام بررسی آنالیز  باید مواد تشکیل دهنده کرومیت را شناسایی کرده و عیار آن را مشخص کند. معمولاً در صنایع مختلف عیارهای گوناگونی از کرومیت مورد استفاده قرار می گیرد .

در صنایع تولید فولادهای ضد زنگ از کرومیت عیار بالای ۵۰ استفاده می شود این کرومیت تمامی ناخالصی های موجود در فولاد را گرفته و آن را بسیار سخت و محکم میکند .در صنایع نسوز و دیرگداز ها نیز کرومیت عیار بالای ۴۲ استفاده می شود. این صنایع برای تولید آجرهای نسوز به کوره هایی نیاز دارند که درجات بسیار بالای حرارت را تحمل کنند .کرومیت باعث می شود این کوره ها درجات بسیار بالای حرارت را به آسانی تحمل کنند.

خرید کرومیت صادراتی
کرومیت صادراتی

 

خرید و سفارش کرومیت صادراتی از مجموعه معدنی ایران کانی

مجموعه معدنی ایران کانی یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان مواد معدنی از جمله کرومیت می‌باشد. متقاضیانی که قصد خرید کرومیت صادراتی را از این مجموعه دارند میتوانند به وب سایت رسمی این مجموعه مراجعه کرده و مشخصات خود را در فرم واقع در صفحه اول این وبسایت درج کنند.

کارشناسان مجموعه  ایران کانی پس از دریافت مشخصات شما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و در زمینه کرومیت و نحوه سفارش آن به شما مشاوره داده و سفارش شما را ثبت و کرومیت مورد نیاز شما را پس از بارگیری ارسال می‌کنند .

مدیر فروش مجموعه ایران کانی: هادی ملکی

تلفن مشاوره و ثبت سفارشات: ۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶۳

وبسایت رسمی مجموعه ایران کانی: www.irankani.com

خرید کرومیت صادراتی
معدن کرومیت در آفریقا

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما