سفارش خرید زئولیت کشاورزی از کارخانه

خرید مستقیم زئولیت با قیمت کارخانه

خرید مستقیم زئولیت از کارخانه با قیمتهای مناسب صورت می گیرد . زیرا در این روش هیچ واسطه ای وجود ندارد که بخواهد این وسط برای خود سودی کسب کند . قیمت های ارائه شده در روش خرید مستقیم بسیار کمتر و پایینتر از قیمتهایی است که بازاریان در بازار ارائه می دهند. در روش خرید مستقیم مشتریان می توانند از نزدیک محصول خود را هنگام تولید و بسته بندی مشاهده کنند ولی در روشهای دیگر که واسطه ها دخالت دارند یک محصول از قبل آماده شده را مجبور هستند خریداری کنند و نمیتوانند مطمئن باشند که این محصول آیا کاملا خالص است یا ممکن است ناخالصیهایی نیز داشته باشد . 

رقابت در بازار زئولیت بقدری شدید است که اگر کسی بخواهد به فکر سودجویی بیشتر با کیفیت پایینتر باشد سریعتر از رقابت حذف خواهد شد .بنابراین در این رقابت سالم بازار کسانی همیشه در ردیف نفرات اول خواهند بود که تلاش  مضاعفی در بهبود کیفیت و قیمت محصول ارائه دهند  .ماده معدنی زئولیت یک ماده صنعتی است که ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد و یکی از نیاز های بسیار ضروری بشر برای ادامه زندگی در این کره خاکی است .

زئولیت کاربردهای بسیار زیادی در صنعت و مصارف مختلف از جمله کشاورزی و پزشکی و شیمیایی و غیره دارد . خواص مولکولی زئولیت باعث ایجاد این ارزش شده است . بزرگترین خاصیت مولکولی زئولیت جذب سطحی آن است . این خاصیت حلال بسیاری از مشکلات انسان گردیده است . مناطقی که دارای آبهای شور هستند مثل  قم ، ساوه و شهرهای کویری بیشترین نیاز به زئولیت دارند  . زئولیت به کمک خاصیت جذب سطحی خود می تواند تمام ناخالصیهای آبهای مناطق شور را گرفته و آن را به آب شرب تبذیل کند .

خرید مستقیم زئولیت با قیمت کارخانه

خرید مستقیم زئولیت با قیمت کارخانه

عرضه مستقیم زئولیت کشاورزی با قیمت درب کارخانه

زئولیت یک ماده بسیار ضروری است که در خاک کشاورزی حتما باید موجود باشد . زئولیت در کشاورزی بسیار ضروری است . وجود این ماده معدنی در کشاورزی مزایای بسیاری دارد که در این قسمت به مهمترین آنها اشاره خواهیم کزد.

زئولیت در خاک کشاورزی مزایای بیشماری دارد . از عمده ترین مزایای زئولیت در کشاورزی میتوان به افزایش عملکرد محصولات کشاورزی ، افزایش بهره وری محصولات کشاورزی ، بهبود خاک ، صرفه جویی در میزان مصرف کود  های شیمیایی ، صرفه جویی در مصرف آب و کودهای حیوانی اشاره کرد . کشورهایی که از زئولیت در بخش کشاورزی بیشترین استفاده را دارند شامل ژاپن ، ایتالیا ، اسپانیا و ترکیه می باشد .

همانطور که پیشتر اشاده شد زئولیت خاصیت جذب سطحی بالایی دارد . عاملی که باعث وجود این خاصیت در زئولیت شده است پیوند شیمیایی آلومینو سیلیکات موجود در زئولیت می باشد. این عامل باعث ایجاد چهارخاصیت فیزیکی در زئولیت گردیده که به شرح زیر است:

 1. خاصیت جذب و نگهداری آب به  مدت زمان طولانی در ساختار خود.
 2. خاصیت تبادل کاتیونی فوق العاده بالا
 3. جذب عناصر فلزی سنگین به خود
 4.  خاصیت غربالگری مولکولی

همین خواص زئولیت را یک ماده بسیار ضروری و اساسی در کشاورزی تبدیل کرده است.

عرضه مستقیم زئولیت کشاورزی با قیمت درب کارخانه

کاربردهای زئولیت در بخش کشاورزی

زئولیت در بخش کشاورزی همانطور که در بالا اشاره شد بسیار پرکاربرد و ضروری است که در این قسمت به مهمترین کاربرد های آن می پردازیم .

مهمترین کاربردهای زئولیت شامل موارد زیرراست:

 1. جذب آب به مدت طولانی و جلوگیری از تبخیر آن :

زئولیت ساختار متخلخلی دارد که باعث جذب رطوبت هوا در شب و حفط آن در طول روز است . در طول روز گرمای هوا باعث تبخیر آب می شود اما زئولیت با جذب آب به ساختار درونی خود و حفظ آن باعث افزایش رطوبت خاک می شود . درنهایت گیاه رطوبت موجود در زئولیت را برای رشد خود استفاده می کند .

 1.  استفاده از زئولیت برای صرفه جویی در مصرف کود های شیمیایی و جلوگیری از آلودگیهای ناشی از مصرف کود

کودهای ازت و پتاسیم بدلیل محلول بودن توسط ابهای سطحی شسته شده و یا در قسمتهای بسیار پایینتر از ریشه گیاهان ته نشین می شوند که باعث هدر رفتن این کودها می شود . زئولیت بواسطه خاصیت کاتیونی بالایی که دارد این مواد را در ساختار درونی خود جدب کرده و به مدت طولانی نگه می دارد و از هدر رفتن آن جلوگیری می کند . سپس به تدریج این کودها را در اختیار گیاه قرار می دهد .

 1. نقش زئولیت در افزایش بازدهی خاکهای زراعی و باغی ضعیف و متوسط

زئولیت سبب افزایش پایداری خاک می شود . بدین صورت که اسیدیته خاک را کنترل کرده و سبب می شود کانیهایی مانند پتاسیم و فسفر که قابل جذب توسط گیاه نمشوند بواسطه خاصیت کاتیونی جذب زئولیت گردیده و با تبادل یونی، موادی را به خاک می افزاید که قابل جذب توسط گیاه باشند .

 1. استفاده زئولیت برای تصفیه خاک و آبهای آلوده

آلودگی خاک و آب ممکن است به دلیل استفاده مداوم از کودهای شیمیایی و یا پسابهای کارخانه ای ایجاد شود . زئولیت بواسطه خاصیت کاتیونی شدیدی که دارد مواد سمی و عناصر سنگین را از خاک و آب گرفته و از ورود این مواد مضر  به چرخه گیاهان جلوگیری میکند .

 1.  کاربرد زئولیت در افزایش تولیدات کشاورزی

طبق آماری که از کشورهای مختلف جمع آوری شده است استفاده زئولیت باعث افزایش ۴۰ درصدی محصولات کشاورزی شده است . بیشترین افزایش محصول در بخش صیفی جات گزارش شده است .

 1. اثر بسیار مناسب و خوب زئولیت در افزایش بهره وری کودهای حیوانی

در کود حیوانی زئولیت اثرات بسیار مطلوبی بجا گذاشته که شامل موارد زیر است:

 1. جذب مواد مفید کود مانند پتاس و ازت و جلوگیری از هدر رفتن آنها
 2. جذب مواد مضر مانند اوره که باعث صدمه دیدن حیوان و گیاه می شود
 3. دفع بوی نامطبوع کود حیوانی در بستر حیوانات
 4. جذب بخش اعظم آب کود که باعث تسهیل در کود دهی می شود.
 5. در انبار غلات از زئولیت برای جذب رطوبت و دفع آفات استفاده می شود

اثر بسیار مناسب و خوب زئولیت در افزایش بهره وری کودهای حیوانی

تولید و عرضه زئولیت با قیمت مناسب توسط شرکت ایران کانی

همانطور که در این مقاله اشاره شد زئولیت ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد .هر کدام از بخش هایی که زئولیت در آنها نقش موئری دارد شامل موارد بسیار زیادی می باشد که سعی می کنیم در مقاله های بعدی آنها را بازگو کنیم . زئولیت در ایران بسیار پرمصرف است و بخشهای مهم اقتصادی کشور را در برگرفته است . بخش کشاورزی و تصفیه آب بیشترین استفاده را در زئولیت به خود اختصاص داده است .

شرکتهای زیادی در ایران اقدام  به تولید زئولیت مرغوب  می نمایند . شرکت ایران کانی نیز با داشتن کادر مجرب و دلسوز و همچنین سابقه دراز مدت در بخش تولید و عرضه مواد معدنی آماده خدمات رسانی به مشتریان در بخش مواد معدنی می باشند . برای دریافت مشاوره رایگان و خرید محصولات معدنی از جمله زئولیت می توانید با مشاورین شرکت بطور مستقیم در ارتباط باشید و بهترین و مرغوبترین محصولات معدنی با مناسبترین قیمت را دریافت نمائید.

تلفن پاسخگویی به سوالات و دریافت سفارشات:

۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶۳

تولید و عرضه زئولیت با قیمت مناسب توسط شرکت ایران کانی

 .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما