عرضه زئولیت مرغوب با قیمت بسیار مناسب

سنگ معدن زئولیت که یکی از مفیدترین مواد معدنی در بین سایر  مواد معدنی محسوب می شود در ایران دارای معادن و ذخایر بیشماری است . استخراج زئولیت معدنی از معادن و فراوری آنها در کارخانجات تولید زئولیت باعث شده است تا بسیاری از مشکلات معیشتی مردم مانند تهیه آب شرب که امروزه یکی از معضلات بشر است رفع گردد . زئولیت معدنی یکی از پرکاربردترین  و مفیدترین مواد معدنی است که تابحال کشف شده است . پیوند شیمیایی که زئولیت در ساختاردرونی خود دارد باعث ایجاد خواص بسیار مهمی در زئولیت می شود . خواص کاتیونی و جذب سطحی زئولیت مهمترین خواص این ماده معدنی باارزش شده است که آن را به یکی ازمفیدترین مواد معدنی نبدیل کرده است.

بازار خرید و فروش زئولیت در ایران و سایر کشورهای جهان بدلیل خواص با ارزش آن بسیار داغ و پررونق می  باشد .تولید و استخراج سنگ معدن زئولیت بدلیل مناسب بودن قیمت و بالا بودن کیفیت آن برای مصرف کنندگان بسیار بصرفه و از نظر اقتصادی بسیار پرسود است . تولید و عرضه زئولیت در ایران فرایندهای خاصی دارد که باعث شده است بسیاری به خرید و فروش آن علاقمند شوند .کشورهایی مانند چین و کاندا از بزرگترین وارد کنند گان زئولیت هستند. این روزها آلودگی های ناشی از پسابهای کارخانجات در ساسر دنیا نیاز به زئولیت را برای تصفیه آبها و فاضلابها چند برابر کرده است .

تولید و عرضه زئولیت مخصوص کشاورزی با قیمت بسیار مناسب

زئولیت مخصوص کشاوری یک  ماده بسیار ارشمند است که به کود هوشمند معروف است. قیمت زئولیت کشاورزی نسبت به کود های شیمیایی بسیار کمتر و کاربرد آنها بسیار بیشتر ازکودهای شیمیایی است.زئولیت با توجه به خواص کاتیونی بالایی که دارد پیوند یونی با مولکولهای آب موجود در خاک ایجاد می کند . این پیوند یونی خاص باعث جذب رطوبت خاک به داخل زئولیت می شود  و این رطوبت جذب شده را به مدت طولانی در درون خود حفظ کرده و کم کم در اختیار گیاه قرار می دهد . زئولیت علاوه بر جذب رطوبت عناصر مضر موجود در خاک را نیز جذب کرده و تبدیل به نیتروژن و پتاسیم که عناصر مفیدی برای خاک هستند  می کند . این عوامل باعث تقویت خاک می شوند و سرعت رشد و پرورش گیاه را را چند برابر می کنند .

زئولیت به دلیل دارا بودن ph بالا باعث حفظ اسید خاک می شود . زئولیت مخصوص کشاورزی که به زئولیت پتاسیمی هم معروف است باعث آماده سازی خاک می شود و اصطلاح حجم افزای کود شیمیایی نیز خوانده می شود..  زئولیت محیظ خاصی را در خاک ایجاد می کند که باعث آزاد سازی آمونیاک  می شود . یون آمونیوم در خاک مهم است . این یون خیلی سریع توسظ باکتریهای نیترات کننده خورده می شود .زئولیت باعث حفظ یون آمونیوم به مدت زمان بیشتری می  شود . در نتیجه این امر یونهای نیتروژن در خاک کاهش می یابد . این کاهش نیتروژن باعث افزایش حاصلخیزی خاک می شود .حاملان موثر علف کشها و قارچ کشهاو آفت کشها شابازیت و کلینوپتیلوالیت بدلیل تبادل یونی بالا می با شد .

درکودهای حیوانی نیز زئولیت باعث افزایش خواص کود می شود . هنگامی که حیوان بر روی کود می خوابد مواد سنگین و سمی کود جذب بدن حیوان می شود و باعث اسیب دبدگی در بدن حیوان می گردد. زئولیت بواسطه خواص کاتیونی بالایی که دارد این مواد خطرناک را از کود جذب کرده و به مواد مفید تبدیل می کند .همچنین رطوبت موجود در کود را جذب خود کرده و از  بخار شدن و خشک شدن کود جلوگیری می کند . این عوامل باعث حاصلخیزی مود و خاک گردیده و کارایی کود را چند برابر می کند .

تولید و عرضه زئولیت مخصوص کشاورزی با قیمت بسیار مناسب

کاربردهای زئولیت در خاک های کشاورزی

همانطور که گفته شد زئولیت کاربردهای فراوانی در تقویت خاکهای کشاورزی دارد . در زیر به پاره ای ا این مواد اشاده می کنیم:

 1. باعث افزایش خاکدانه های مقاوم در خاک می شود .
 2. ph خاک را تنظیم و آن را متعادل می کند .
 3. خاک های کشاورزی را شکل کرده و از ایجاد کلوخه در خاک جلوگیری می کند .
 4. رطوبت و بهبود خاک را کنترل کرده و بر روی میکروفلور خاک اثر مثبت می گذارد .
 5. میزان بالانس نیتروژن را در خاک بین ۲۰ تا ۳۰ درصد حفظ و نگهداری میک ند .
 6. رطوبت موجود در هوا را جدب کرده و آن را کم کم در خاک رها می کند .
 7. شرایط کیفی فیزیکی و شیمیایی خاک را بهبود بخشیده و شرایط اکولوژیکی آن را فراهم می کند .
 8. تهودر بازاریه مطلوب خاک را بهبود بخشیده و اکسیژن مصرفی آن را نیز فراهم می کند .
 9. فعالیتهای بیولوژیستس و میکروارگانیکی در خاک را افزایش می دهد .
 10. از شستشوی ازت خاک که در اثر آبیاری و بارش باران ممکن است ایجاد شود جلوگیری می کند .
 11.  میزان پتاسیم خاک را تنظیم کرده که نتیجه آن باعث بهبود کیفیت گیاه و مرغوبیت میوه و مزه آن می شود .
 12. از فرسودگی و هدر رفتن خاک جلوگیری می کند.
 13. باعث لیت بالای جذب رطوبت و آب می شود.
 14. باعث تقویت بسیار بالای خاکهای کشاورزی مخصوص گیاهان غده ای مانند سیب زمینی و پیاز و چقندر می شود.
 15. باعث افزایش بلند مدت  اثر کود های شیمیایی و گیاهی و حیوانی می شود و از شستشوی مواد غذایی موجود در خاک که در اتر بارندگی ایجاد می شود جلوگیری می کند.
 16. از فقیر  شدن خاک از مواد اولیه که ممکن است بدلیل تبادل یونی ایجاد شود جلوگیری می کند.
 17. از اثراتی که عناصر سمی موجود در خاک مانند آرسنیک، کادمیوم ، روی ، مس و غیره میی کاهد .

کاربردهای زئولیت در خاک های کشاورزی

قیمت زئولیت معدنی در بازار ایران

سنگ معدن زئولیت از زمان استخراج آن تا زمان مصرف تغییرات قیمتی زیادی را به خود می بیند . هزینه های کشف و احداث معدن تا استخراج و خالص سازیو حمل و نقل و جابجایی و بسته بندی آن عواملی هستند که بر روی قیمت زئولیت تاثیر بسزایی می گذارند . قیمت درب کارخانه با قیمت بازار متفاوت است . همچنین روشهای خرید نیز گاهی بر روی قیمت تاثیر گذار هستند .قیمتی که از زئولیت تعیین می گردد بر مبنای کیلوگرم ارزیابی می شود . قیمتها بر اثر عوامل مختلفی مانند نوسان قیمت دلار ، تحریمها ، رکود بازار و غیره دچار تغییرات می گردند . حتی قیمت بر اساس اندازه ذرات نیز متفاوت است.  بعنوان مثال قیمت زئولیت سایز صفر تا یک میلیمتر هم اکنون ۲۲۷۰۰ تومان می باشد .

برای اطلاع از قیمتها های نهایی بازار زئولیت می توانید با مشاوران شرکت ایران کانی تماس بگیرید. مشاوران شرکت علاوه بر اراده قیمت با مشاوره رایگان خود شما را راهنمایی کامل  می کنند تا بتوانید با اطمینان خاطر محصول خود را خریداری کنید.

قیمت زئولیت معدنی در بازار ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما