عرضه کنندگان زئولیت معدنی در ایران

 

زئولیت معدنی در ایرن به وفور یافت می شود . ایران دارای ذخایر زیادی از زئولیت معدنی است که باید شناسایی وبهره برداری گردند . عرضه کنندگان زئولیت باید دائم به فکر عرضه زئولیت ارزان قیمت و مرغوب به بازار باشند . تهیه زئولیت ارزان و مرغوب نیاز به فعالیت و تحقیق و تفحص فراوانی دارد .زئولیت معدنی ازدل کوههای اتشفشانی و بستر اقیانوسها تهیه و استخراج می شود . گاهی بدلیل کمبود زئولیت طبیعی دانشمندان اقدام به ساختن زئولیت مصنوئی می کنند .زئولیت مصنوعی نیز همانند زئولیت طبیعی است فقط هزینه های ساخت آن کمی بیشتر از تولید آن است . عرضه کنندگان زئولیت معدنی باید در عرضه زئولیت معدنی تنوع داشته باشند. آنها هم باید زئولیت طبیعی و هم مصنوعی را عرضه کنند تا مشتریان به سلیقه خود محصول را انتخاب کنند.

عرضه کنندگان زئولیت در ایران ممکن است برای تهیه محصول هم از داخل کارخانجات و هم از خارج از ایران بخواهند زئولیت مورد نیاز خود را تهیه و سپس اقدام به عرضه نمایند . در هر دو صورت قیمت و کیفیت محصولات نباید دچار نوسان گردد تا بازار ثبات خود را حفظ کند .بسیاری از عرضه کنند گان داخلی خودشان تولید کننده نیز هستند .این ممکن است برای مشتریان خوشایند باشند که زئولیت را مستقیما از تولیدکنندگان بخرند زیرا تولید کنندگان همیشه سعی می کنند محصول خود را بابالاترین کیفیت و پایینترین قیمت عرضه کنند تا فروش خود را بالا ببرند  .اما تولید کنندگان فقط محصولات خود را عرضه می کنند . آنها نمی توانند تنوع زیادی به محصولات خود دهند چون تولید ندارند.

مراکز تهیه و عرضه زئولیت معدنی

مراکز تهیه و عرضه زئولیت معدنی در ایران بسیار گوناگون هستند . بسیاری از این مراکز نمایندگی های تولید کنندگان و کارخانجات بزرگ کشور هستند . آنها برای افزایش فروش و برند سازی محصولات خود اقدام به تاسیس نمایندگی در استانهای مختلف می کنند تا محصول خود را برند سازی کرده و به همه معرفی کنند . مراکز تهیه و عرضه زئولیت برای اینکه بتوانند همبشه بازار را تحت اختیار خود داشته باشند نیاز به دیده شدن دارند .آنها باید مدام زئولیت را برای مصرف کنندگان تبلیغ نمایند . باید کارکردها و نحوه استفاده از زئولیت را به همه نشان دهند . از آنجاییکه زئولیت یک ماده بسیار ضروری برای بسیاری از صنایع می باشد اما خیلی از مردم تابحال واژه زئولیت را هم نشنیده اند. باید این مراکز با انواع تبلیغات مختلف ماده معدنی زئولیت و اهمیت و جایگاه آن را به مردم بشناسانند.

قیمتهای زئولیتهای عرضه کنند گان نباید با قیمتهای تولیدکنندگان تفاوت چشمگیری داشته باشد . معمولا قیمتها را بر اساس کیفیتها و نوع کارکرد زئولیت تایین می کنند . عرضه کنندگان باید نیاز مشتری را بسنجند و قیمتها را منصفانه تعیین کنند تا مشتری بتواند هر زمان که نیاز به این ماده داشته باشد تهیه کند.  از آنجاییکه ساختار مولکولی زئولیتها بسیار شبیه به هم هستند اما کارایی آنها متفاوت است . برای همین کیفیتها و قیمتها متفاوت می باشند . زئولیتها انواع مختلفی دارند حتی سنگ معدن زئولیت که از دل کوهها و اعماق اقیانوسها استخراج می شود دارای تنوع هستند . پس از خالص سازی و تغلیض ، زئولیتها دسته بندی شده و هرکدام طبق کارایی و کارکرد خود قیمت گذاری شده و روانه بازار مصرف می گردند .

قیمتها نباید از روی طمع و کسب سود بیشتر تعیین گردد چون باعث خارج شدن عرضه کننده از عرصه رقابت خواهد شد .

مراکز تهیه و عرضه زئولیت معدنی

قیمت زئولیت معدنی و کارکرد زئولیت

همانطور که عنوان شد زئولیتها انواع مختلفی دارند . ممکن است مراحل تهیه آنها هم متفاوت و بعضی پر هزینه و بعضی کم هزینه باشند . بنابراین قیمتهای نهایی آنها دچار تغییرات خواهند بود . معمولا زئولیتهایی که مصرف زیادی در بازار داشته باشند قیمت بالاتری رابه خود اختصاص  می دهند. مثلا زئولیت کشاورزی نسب به سایر زئولیتها استفاده بیشتری دارد و این عمل باعث میشود تا قیمت آن هم افزایش یابد . زئولیت کشاورزی خود انواع مختلفی می باشد که برای انواع مصارف کشاورزی مانند تهیه کودهای زئولیتی، تهیه خاکهای زئولیتی  و حتی بر روی خوراک حیوانات و دامها نیز ازنوع متفاوتی از زئولیت استفاده می کنند . همه اینها با توجه به مراحل تهیه و تولید و خالص سازی و دانه بندی قیمت گذاری می شوند .

اگر قصد خرید زئولیت را دارید باید ابتدا دانش خود را در ارتباط با زئولپت معدنی افزایش دهید . باید آنواع زئولیتها را بشناسید . کارایی آنها و حتی ساختار مولکولی انواع زئولیتها را بشناسید .کارخانجات بزرگ تولید کننده را باید بشناسید.مهمترین عرضه کنندگان  و وارد کنندگان وصادر کنندگان را بشناسید ، باید زئولیت مرغوب را از نامرغوب بتوانید تشخیص دهید . ممکن است با خود فکر کنید که این کار ممکن است زمان و انرژی زیادی از شما بگیرد اما وقتی به شناخت کامل رسیدید دیگر می توانید با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای اقدام به خرید و یا معامله آن کنید. وقتی به شناخت کامل از محصول برسید شما تبدیل به یک مرجع خواهید شد و افراد زیادی برای تهیه و خرید زئولیت به سراغ شما بیایند . بنابراین شما قادر خواهید بود با توجه به شناخت دقیقی که از بازار و کارخانجات و قیمتها دارید با طرف مقابل وارد معامله شوید و محصول مورد نظر را برایش معرفی نمایند.

قیمت زئولیت معدنی و کارکرد زئولیت

بازار صادراتی زئولیت معدنی در ایران

یکی از بازار های شلوغ ایران در زمینه زئولیت بازار صادراتی این ماده است . زئولیت باتوجه به اهمیت ویژه و اقتصادی خاصی که دارد مورد توجه تمام کشورها است . تمامی کشورها از ترس اینکه مبادا ذخایر خود را تمام کنند اقدام به وارد کردن این ماده از کشور های غنی از زئولیت می کنند . ممکن است تا ۵۰ سال آینده تمام منابع زئولیت ایران و جهان تمام شود در این صورت ممکن است جنگهای اقتصادی علیه این محصولات صورت گیرد . تمامی دانشمدان و پژوهشگران با کاوش در سطح کره زمین به دنبال کشف ذخایر زئولیت و سایر مواد استراتژیک هستند تا از بحران اقتصادی که ممکن است در سالهای نه چندان دور  دچار آن شوند جلوگیری کنند . کشورهای مانند چین و آمریکا با صرف هزینه های زیادی اقدام به جمع آوری زئولیت از کشورهای مختلف و انبار کردن آن میباشند.

ایران برای اینکه از این معضل خارج شود باید هر چه سریعتر علم فراوری و تولید انواع زئولیت را در کشور بومی کند تا جلوی  خام فروشی گرفته شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد زئولیت و انواع آن  می توانید به وبسایت ایران کانی مراجعه کرده و در این خصوص از مشاوران شرکت مشورت بگیرید .

مدیر و مشاور شرکت ایران کانی: هادی ملکی

تلفن همراه : ۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶۳

بازار صادراتی زئولیت معدنی در ایران

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما