فروش کرومیت برای صنایع نسوز

تولید و فروش کرومیت برای بسیاری از صنایع مخصوصا صنایع نسوز می باشد . قیمت ماده معدنی کرومیت طبق طبق قیمت کارخانه  محاسبه می شود . شرکت ایران کنی در واقع ماده معدنی کرومیت را مستقیما از تولید به بازار مصرف عرضه می کند . بازار مصرف کرومیت بسیار گسترده است یکی از این بازارهای مصرف  تولید مواد نسوز مثل آجر نسوز و انواع عایق های حرارتی است ک ماده معدنی کرومیت در  تولید آن نقش بسزایی دارد .

ماده معدنی کرومیت در شکلهای مختلفی وارد بازار مصرف می شود. سنگ معدن کرومیت پس ازاستخراج از معدن فراوری می شود و در سورتهای مختلفی بسته بندی و به بازار مصرف ارسال می شود. سورتهای کرومیت شامل کنسانتره کرومیت ، مشتقات کرومیت ، کلوخه کرومیت ، پودر کرومیت و کرومیت میکرونیزه می باشد . هر کدام از این سورتها نیز اشکال مختلفی دارند و قیمت هر کدام نیز متفاورت است .

در این مقاله سعی می کنیم تا بازار های هدف کرومیت مخصوصا بازار تولید مواد نسوز را بصورت اجمالی و کاربردی برای شما عزیزان توضیح دهیم . ضمنا خریدارانی که مایل به خرید کرومیت در عیار های مختلف  برای بازار مصرف خود هستند می توانند برای راهنماییهای دقیقتر با مشاورین شرکت ایران کانی تماس حاصل فرمایند تا توضیحات دقیقتر  برای بازار خود را به آنها ارائه دهند.

خرید کرومیت برای صنایع نسوز

صنایع تولید مواد نسوز یکی ازضروریترین صنایع نیاز تمدن امروزی می باشد . با پیشرفت تکنولوژی مصالح ساختمانی و سایر مصالح تولید کننده مانند صنایع کوره پزی و غیره نیز ارتقا کیفی یافته اند . کشف و تولید ماده معدنی کرومیت تحول بزرگی را در این صنایع رقم زده است . آجر های سنتی در دماهای بالا ترک بر داشته و از بین می روند.  صنایع سرامیک و صنایع سفال و چینی سازی به سبک سنتی نیز با تغییرات دما مقاومت ملکولی خود را از دست میدادند. اما کشف کرومیت تحول بزرگی را برای این صنایع رقم زد.

کاربرد کرومیت در ساخت آجرهای نسوز به سه صورت است . در واقع سه نوع آجر نسوز از کرومیت تولید می شود که عبارتند از : آجرهای نسوز کرومیتی ،  آجرهای منیزیا کرومیتی(MC) با ۵ تا ۱۵ درصد کرومیت ، آجرهای  کرومیت منیزیایی(CM) با ۱۵ تا ۳۰ درصد کرومیت.

از کرومیت برای ساخت مواد نسوز بی شکل مانند انواع آجرنسوز استفاده می شود .  از آجرهای نسوز کرومیت منیزیایی و منیزیا کرومیت در بساری از صنایع مانند صنایع فولاد، فولاد غیر آهنی و شیشه، سیمان بعنوان آستر سقف استفاده می شود . کرومیتهایی که از آنها برای ساخت آجرنسوز استفاده می شود از نوع ریفراکتوری هستند.

ازآجرهای نسوز کرومیتی همچنین برای دیوارهای جانبی و انتهایی کوره های قلیایی ، قوسی ، القایی ، کانورتر های مس ، کوره های شعله ای مس و غیره استفاده می شود .

خرید کرومیت برای صنایع نسوز

برخی خواص کروم در کرومیت

یکی از موادی که در تهیه آجرهای نسوز استفاده می شود کروم است . کروم یک فلز بسیار سخت به رنگ نقره ای می باشد. این عنصر در گروه ششم جدول تناوبی مندلیف قرار دارد و توسط شخصی بنام والکین کشف شده است .

امروز در بسیاری از کشورهای جهان معادن کروم به وفور یافت می شود . کشور های مانند ایران ، چین ، کانادا ، فیلیپین ، شوروی ، قبرس و غیره دارای معادن سرشار از کروم است . البته عنصر کروم به تنهایی در طبیعت یافت نمی شود بلکه کروم ماده اصلی کرومیت است و از کرومیت گرفته می  شود .

لازم به ذکر است که کروم با وجود اکسیژن و هیدوژن خاصیت چکش خواری خود را از دست داده و بسیار شکننده و ضعیف می شود . اما اگر اکسیژن و هیدروژن را از کروم بگیریم خاصیت کششی و چکش خواری کروم چندین برابر افزایش می یابد.

این فلز با اسید کلریدریک و کلر به آسانی واکنش برقرار کرده و ماده کلرید را تولید می کند. همچنین کروم در اسید سولفوریک بصورت محلول اما در اسید نیتریک نامحلول است.

برخی خواص کروم در کرومیت

سایر مصارف عمده کرومیت

همانطور که ذکر شد ماده معدنی کرومیت علاوه بر تولید مواد نسوز کاربردهای بسیار زیادی در سایر صنایع دارد. صنایع فولاد ، دیگرگدازها ، صنعت چرم سازی ، عایق سازی ، صنعت شیشه ، صنایع شیمیایی و متالوژی از عمده مصارف کرومیت می باشند . مهمترین صنایع کرومیت  صنایع فولادسازی و متالوژی می باشند که وابسته به کرومیت هستند .

در صنایع متالوژی ۶۵درصد کرومیت برای تولید فولاد استفاده می شود . مهمترین آلیاژ تولید شده در صنعت فولادسازی فولاد ضد زنگ ا ست . ۱-۲درصد فولاد جهان را فولاد ضد زنگ تشکیل می دهد. فولاد ضد زنگ در واقع ۸۰درصد مصرف کروم را به خود اختصاص می دهد . در ترکیب فولاد ضد زنگ ۱۲-۳۶ درصد کروم وجود دارد.

به منظور افزایش سختی و تراکم فولاد  و همچنین افزایش مقاومت در برابر خزش و خوردگی و زنگ زدن، ماده فروکروم و فروسیلیسوکروم اضافه می کنند. فروکروم و فروسیلیسو کروم محصول نهایی کرومیت است که در درجات بسیار بالایی تولید می شود . با حرارت دادن کرومیت در دمای بالای ۱۴۰۰درجه سانتیگراد فروکروم و فروسیلیسوکروم  ساخته می شود. اینها اصلی ترین ماده کرومیت  و نیاز اصلی بازار است .

 

سایر مصارف عمده کرومیت

بازار داغ کرومیت و فروکروم در ایران

بازار کرومیت و فروکروم در ایران و جهان همیشه داغ بوده . از زمانی که این ماده معدنی کشف شد نیاز بازار و صنایع بصورت تصاعدی در حال افزایش است . بزرگترین معادن کرومیت جهان در کشور آفریقای جنوبی واقع شده که در واقع قیمتهای جهانی کرومیت را نیز همین بازار تعیین می کند.  در ایران نیز معادن متعدد کرومیت در عیارهای مختلف کشف و روانه بازارهای داخلی و خارجی می گردد .

از آنجایی که قیمت جهانی کرومیت با دلار محاسبه می شود قیمت جهانی بالایی دارد. و از آنجاییکه ریال ایران بی ارزشترین واحد پولی جهان است کرومیت ایران بسیار ارزان می باشد . این فرصت برای صادرات این محصول با ارز دلار سود آوری زیادی برای کشور خواهد داشت. مسئله اینجاست که کرومیت نباید بصورت خام فروخته شود . چون کرومیت خام بسیار ارزانتر از مشتقات و کنسانتره های کرومیت است .

کرومیت در ایران باید به مشتقات آن تبدیل شود و در بسته بند های متفاوت با قیمتی متفاوت وارد بازار های جهانی شود. بدین ترتیب سودآوری کرومیت برای ایران چندین برابر  خواهد بود و شاهد ارزآوری کلانی از طریق این ماده به داخل کشور خواهیم بود .

در پایان شما را به خرید کرومیت و سایر مواد معدنی توسط شرکت ایران کانی دعوت می کنیم . این شرکت علاوه برداشتن کارشناسان علم مواد معدنی دارای نیروهای مجرب بسیاری است تا شما خریداران را با راهنمایی صحیح و اصولی به محصولتان برساند.

بازار داغ کرومیت و فروکروم در ایران

 

1

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما