فروش کرومیت معدن فاریاب

کرومیت شهرستان فاریاب یکی از پرعیار ترین کرومیتهای ایران است .  خرید کرومیت از فاریاب این منطقه را به یکی از قطبهای اقتصادی ایران تبدیل کرده است .تولید و فروش کرومیت در فاریاب باعث رونق اقتصادی منطقه شده و از کوچ اجباری مردم به شهرها جلوگیری کرده است .شهرستان فاریاب مجاور روستای سبزان در جنوب استان کرمان واقع شده است . این منطقه پتانسیل بالایی در زمینه اکتشافات مواد معدنی مخصوصا کرومیت دارد .

کرومیت شهرستان فاریاب عیار بالای ۴۰ درصد را دارد که از نظر اقتصادی ارزش زیادی در بازار و صنایع دارد . صنایعی مانند فولاد سازی و صنایع نسوز که روزانه مقادیر زیادی از کرومیت را مصرف می کنند از این معدن کرومیت عیار بالا دریافت می کنند.  این معدن و سایر معادن استان کرمان از نظر اقتصادی باعث رونق این استان شده است . خریداران زیادی از همه نقاط کشور و جهان برای خرید مستقیم کرومیت و بازدید از معدن به این استان سفر میکنند.

تولید و عرضه کرومیت از معدن فاریاب

تولید و فراوری کرومیت از معدن فاریاب در ابعاد مختلفی انجام می گیرد . کرومیت استخراج شده از این معدن برای کارخانجات فروکروم و کارخانجات تولید مواد نسوز ارسال می شود . بیشتر کرومیت این معدن بصورت خام نیز فروخته و صادرات نیز می گردد که باعث هدر رفتن این ثروت ملی می  شود . معدن کرومیت فاریاب از معدود معادنی است که اگر از هدر رفتن آن جلوگیری نشود زیانهای زیادی به منطقه وارد خواهد آمد.

معدن کرومیت فاریاب که در نزدیکی شهرستان سبزان کرمان  واقع است یکی از پر پتانسیل ترین مناطق ایران از لحاض ذخایر معدنی می باشد. این معدن در سال ۱۳۹۳ به شرکت صنایع معدنی شهاب سنگ استان کرمان ملحق گردید . ای معدن دارای پروانه بهره برداری با ظرفیت تولید ۵۰۰۰ تن در سال را دارا می باشد . شرکت صنایع شهاب سنگی علاوه بر نظارت بر این معادن و استخراج ، در حال اکتشاف مناطق بکر نیز می باسد . طبق برآوردهای این شرکت ، زمینهای معدن خیز بسیار زیادی وجود دارند که باید بهره برداری شوند.

تولید و عرضه کرومیت از معدن فاریاب

زمین شناسی معدن فاریاب

معدن فاریاب از لحاض زمین شناسی در کمربند افیولیتی ایران واقع شده است.  سنگهای الترامافیک در اطراف این معدن به صورت میزبان قرار دارند و این معدن را در بر گرفته اند. کرومیت در این معدن بصورت رگه های مختلفی وجود دارد . این رگه ها گاهی بصورت عدسی و گاهی بصورت نواری در همه جای این کمربند افیولیتی قرار دارند .

کانسار کرومیتی شهرستان فاریاب در ۱۳۵ کیلومتری شمال بندر عباس قرار دارد. مجموعه اولترامافیکی که این کانسار را احاطه کرده الترامافیک سرخ بند نام دارد. مجموعه الترامافیک سرخ بند توسط دوگسل معکوس و متقاطع در امتداد رشته کوه زاگرس قرار گرفته اند . کانسارهای کرومیت در این مجموعه بصورت عدسی و نواری در کانسار دونیت قراردارند.

بخشی از سنگهای الترامافیک در برگیرنده کرومیت به سرپانتین و منیزیت تبدیل شده اند. این سنگها اکثرا شامل دونیت ، پیروکسنیت و پریدوتیت می باشند. دونیتها که بسیار بیشتر از سایر سنگها وجود دارند بصورت رنگهای سبز روشن ، تیره و قهوه ای دیده می شنوند.  بافت کرومیت در فاریاب بصورت اشکالی مانند افشان ، توده ای ، گرهکی ، نواری به همراه انواع حد واسط ها یافت می شوند . گسلها و عوامل تکتونیکی پیچیده باعث جابجایی افقهای کرومیت در این معادن شده است.

طبق بررسی هایی که دانشگاه یاماگاتای ژاپن از کانسار کرومیت فاریاب انحام داده است مشخص شد کانسار کرومیتی فاریاب از نوع آلپی یا پودیفرم می باشد. این کانسار با پودیفرمهای سایر نقاط دنیا ویژگیهای مشترک زیادی دارد. مذابی که کانسار کرومیتی فاراب را احاطه کرده از نوع ماگمای بونینیتی  است که فقط مخصوص محیط سوپراسابداکشن ها می باشد . همچنین دانشمندان ژاپنی اصلی ترین عامل تشکیل کانسار کرومیت در این ناحیه را اختلاف ماگمایی عنوان کردند.

زمین شناسی معدن فاریاب

خرید کرومیت مرغوب فاریاب

خرید کرومیت مرغوب فاراب این منطقه را از فقر و قحطی نجات داده است . طبق گزارش خبرگذاری جمهوری اسلامی ایران سالانه ۸۵ هزار تن کرومیت مرغوب از این منطقه استخراج و بهره برداری می شود. مهنندس احمد صادقی عضو فعال وزارت صنعت و معدن گفت ارزش اقتصادی کرومیت فاراب بصورت پالایش شده ۶۰۰ دلار و بصورت غیر پالایش شده ۱۰۰ دلار می باشد .

وی همچنین عنوان کرد که تولید سالانه کرومیت از فاریاب رودان بصورت روباز و زیرزمینی بالای ۱۲۰ هزار تن می باشد. او همچنین گفت بیشترین مصرف کرومیت فاراب برای صنایع فولادهای آلیاژی ، فرو کروم و تولید مواد نسوز استفاده می شود. مجتمع معدنی آسمیان شهرستان فاریاب دارای ۲۰ معدن با ذخیره احتمالی ۲۰ میلیون تن مواد معدنی می باشد .

معاون فلزات غیر آهنی وزارت صنعت و معدن گفت شهرستان فاریاب دارای یک کارخانه فرو آلیاز با ظرفیت تولید ۳۰ هزار تن در سال می باشد. او همچنین گفت مواد اولیه این کارخانه عمدتا از سنگ کرومیت، سنگ منگنز ، کک ، سیلیس و سنگ آهک می باشد که همگی اینها از همین معادن تهیه و استخراج می شود. کارخانه فروآلیاژهای فاریاب رودان  طبق گفته صادقی با سرمایه ۳۵ میلیون ریالی و ۲۵/۱۹ میلیون دلاری تاسیس شده . موقعیت این کارخانه در ۲۵ کیلومتری شهرستان رودان واقع شده است .

خرید کرومیت مرغوب فاریاب

بازار صادراتی کرومیت فاریاب

بازار خرید و فروش و صادرات کرومیت فاریاب همانند بیشتر معادن کرومیت بیسار پر رونق بوده و از لحاض اقتصادی تغییرات بزرگی را در این مناطق بوجود آورده است . قیمت کرومیت فاریاب نیز همانند سایر معادن کرومیت برطبق عیار و خلوص آن ارزیابی می شود. این قیمت بدلیل نوسانات دلار افت و خیز های زیادی را تجربه کرده است . از آنجاییکه کارجانجات فرآوریو تبدیل کرومیت به فروکروم و مشتقات آن در ایران کم است خام فروشی رواج یافته است .

صادرات کرومیت خام به کشورهایی مانند چین ضربات زیادی را به بدنه اقتصادی ایران وارد کرده است . نبود زیر ساختهای لازم جهت اخداث کارخانجات فروکروم و مشتقات کرومیت ، عدم مدیریت برمنابع معدنی و کنترل آن ممکن است در آینده صدمات زیادی را برکشور وارد آورد. مردمان مناطق کویر نشین مانند کرمان اولین نفراتی خواهند بود که این ضربات را خواهند خورد.

نیاز روز افزون بازار و  صنایع به کرومیت باعث شده است که این ماده معدنی از حالت رکود خارج شود و به یکی از پر فروشترین موادمعدنی در صنایع مختلف تبدیل شود . کشور چین با علم بر این موضوع علاوه بر تولید و استخراج کرومیت ، بزرگترین وارد کننده کرومیت در نیا نیز می باشد . ایران با ارائه زیرساختها و برنامه ریزیهای کاربردی می تواند به یکی از بزرگترین صادر کننده کنسانتره کرومیت و مشتقان آن در جهان تبدیل گردد.

شرکت ایران کانی در رابطه با خرید و فروش و صادرات کنسانتره کرومیت و مشتقات آن آماده هر گونه همکاری و همانگی با نهادهای مختلف اقتصادی و بازرگانی می باشد. برای مشاوره و اطلاع ازقیمت و نحوه خرید کرومیت با کیفیت و مرغوب می توانید با مشاوران این شرکت تماس حاصل فرمائید.

بازار صادراتی کرومیت فاریاب

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما