فروش کنسانتره کرومیت صادراتی ارزان

تولید و فروش کنسانتره کرومیت صادراتی و ارزان قیمت یکی از مسئله های بسیار مهمی است که بسیاری از کارخانجات صنایع فولاد ،صنایع متالوژی، صنایع مواد نسوز و صنایع تولید مواد شیمیایی به دنبال آن می باشند. کنسانتره کرومیت صادراتی در ایران به تعداد انگشت شماری دارای کارخانجات تولیدی می باشد. مهمترین این کارخانجات در استان‌های کرمان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، استان یزد، استان سمنان و استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

کنسانتره کرومیت یک محصول بسیار مهم است که در تمامی فلزات برای استحکام بخشی آنها باید در یک مقدار مشخصی وجود داشته باشد در غیر این صورت آن فلزات بسیار شکننده شده و خاصیت خود را از دست خواهند داد. کرومیت خواص بسیار زیادی دارد که عمده ترین کاربرد آن استحکام بخشی و خواص ضد زنگ بودن آن است. بسیاری از ماشین آلات و دستگاه های موجود در صنایع مختلف همگی از آلیاژهای مختلف فلزی ساخته شده‌اند. همه این آلیاژها درصدهای متفاوتی از عنصر کروم را شامل می باشند.

 

عنصر کروم باعث ضد زنگ بودن و استحکام بخشی  فلزات مختلف می شود . این فلز یک محصول استراتژیک است و ممکن است در آینده ای نزدیک روبه اتمام شود بنابراین باید از صادرات بی رویه آن به کشورهای دیگر مانند چین و هند  جلوگیری کنیم .بسیاری از معدن داران صادرات کرومیت را به صورت خام انجام می‌دهند صادرات خام کرومیت باعث هدر رفتن منابع کرومیت ایران گردیده و منابع داخلی ایران روبه اتمام خواهند شد. کارخانجات داخلی نیز با کمبود کرومیت مواجه بوده و باید برای جبران این قصور آن را از کشورهایی مانند آفریقای جنوبی وارد آن کنیم.

بازار خرید و فروش کنسانتره کرومیت در ایران

خرید و فروش کنسانتره کرومیت در ایران با مسائل و چالش‌های بسیار زیادی روبرو می باشد. از آنجاییکه کرومیت ایران از نظر مرغوبیت در مقایسه با کشور آفریقای جنوبی از عیار پایین‌تری برخوردار است لذا خریداران باید هنگام خرید توجه بسیار زیادی به عناصر تشکیل دهنده آن نمایند. کرومیتی که برای صنایع مختلف استفاده می‌شود باید عیار آن از ۴۲ به بالا باشد.

برای تشخیص عیار کرومیت باید خریدار آنالیز مربوط به کرومیت را از فروشنده دریافت نموده و به عناصر تشکیل دهنده آن دقت نماید. درصد کروم در این آنالیز نوشته شده است این درصد باید بالای ۴۰ نوشته شده باشد تا بتواند قابل استفاده در صنایع مختلف گردد. همچنین میزان عنصر آهن نیز تا حد امکان باید پایین باشد زیرا آهن خواص اکسید کنندگی دارد و ممکن است موجب اکسید شدن آلیاژ گردد.

فروش کنسانتره کرومیت

سایر عناصر نیز باید در حد استاندارد خود باشند بنابراین اولین قدم برای خرید کنسانتره کرومیت دریافت آنالیز یا دیتاشیت مربوط به کنسانتره کرومیت است. بررسی این عناصر توسط آزمایشگاههای مربوط به علوم سنگ شناسی یا خاک شناسی انجام می گردد. خریداران دقت نمایند که بسیاری از کرومیت های موجود در ایران توسط دلالان جابجا می شود و آنها نیز قیمت های زیادی بر روی آن گذاشته و حتی ممکن است کیفیت آن را نیز دستکاری نموده و از ارائه کرومیت عیار بالا خودداری نمایند.

بنابراین باید به قیمت و آنالیز دقت بسیار زیادی نمود معمولاً کرومیت را باید از معادن تولید کننده آن خرید داری کرد تعداد معادن کرومیت در ایران به تعداد انگشت شمار می باشد و به آسانی می توان فهمید که آن کرومیت از کدام معدن تهیه شده است. کنسانتره کروم نیز که توسط دلالان ارائه می گردد ممکن است دارای ناخالصی های بسیاری باشد. اگر  انطباق حاصل شد  می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد  ولی اگر انطباق صورت نگرفت باید از خرید آن خودداری کرد.

فروش کنسانتره کرومیت

بازار صادراتی کنسانتره کرومیت

مهمترین کشورهایی که از نظر تولید کرومیت در رتبه های برتر جهان قرار دارند ابتدا کشور آفریقای جنوبی می باشد . این کشور دارای ذخایر بالای ۱۵ میلیارد تن کرومیت می باشد و حدود ۹۰ درصد کرومیت جهان را در خود ذخیره کرده است و از این ۹۰ درصد حدود ۸۰ درصد آن را صادرات کرده و ۱۰ درصد باقی مانده را به مصرف داخلی می رساند. عیار کرومیت آفریقای جنوبی به صورت خام بالای ۴۰ درصد بوده و خلوص آن بسیار بالاست لذا نیاز زیادی به پرعیار سازی ندارد.

بنابراین کشور آفریقای جنوبی هزینه‌های سنگینی را برای تولید و تولید کنسانتره کرومیت عیار بالا در بر نخواهد داشت . اقتصاد کشور افریقای جنوبی وابسته به  مواد معدنی  مختلفی می باشد که مهمترین آنها کرومیت است. کرومیت آفریقای جنوبی به عنوان شاخص در نظر گرفته شده و تمامی قیمت های جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد معمولاً قیمت کرومیت جهانی بوده و هر اتفاقی که در کشور آفریقای جنوبی در ارتباط با کرومیت رخ دهد باعث می گردد قیمت کرومیت در کل جهان دچار نوسان گردد.

فروش کنسانتره کرومیت

بازار صادراتی ایران اکثراً کشورهای آسیای شرقی می باشد. کشورهایی مانند چین و ژاپن این دو کشور خریداران عمده کرومیت ایران هستند اما کرومیت ایران در مقایسه با کشورهای جنوبی از عیار بسیار پایینی برخوردار بوده و در خیلی از موارد حتی نیازهای داخلی را نیز نمی تواند تامین کند برای همین کشور ایران برخی کرومیت خود را از طریق واردات از آفریقای جنوبی تامین می کند. بنابراین صادرات کرومیت ایران هنوز در جایگاه بالای خود قرار نگرفته است و اگر بخواهیم آن را طبقه بندی کنیم ایران در جایگاه دهم تولید و صادرات کرومیت قرار دارد.

فروش کنسانتره کرومیت

فروش کنسانتره کرومیت صادراتی از نظر خواستگاه تشکیل

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید کرومیت باید به آن توجه کرد خاستگاه تشکیل کرومیت است .در اکثر نقاط جهان فروش کنسانتره کرومیت بر اساس خاستگاه تشکیل انجام میگردد. خاستگاه تشکیل کرومیت به این معنا است که کرومیت چگونه تشکیل یافته است و دارای چه خاستگاه تشکیل می باشد طبق بررسی های جدید دانشمندان علوم زمین شناسی  کرومیت  دارای دو خاستگاه تشکیل می باشد که به آنها می پردازیم.

اولین و مهمترین خاستگاه تشکیل آن را خاستگاه لایه می نامند در این خاستگاه کرمیت به صورت لایه ای و با عیار بالا از اعماق زمین بیرون آمده و شامل غنای بالای ۴۰ درصد بوده و ناخالصی های آن کمتر است . این خاستگاه تشکیل را خاستگاه تشکیل لایه ای بوشولد می نامند زیرا بزرگترین لایه کرومیت در منطقه بوشولد آفریقای جنوبی یافت شده است برای همین نام بوشولد را برای این خاستگاه انتخاب نموده اند  قیمت کرومیت این خواستگاه به دلیل با ارش بودن بالاتر از خواستگاه دوم م باشد .

دومین خاستگاه تشکیل از نوع توده ای میباشد این خاستگاه را خاستگاه آلپی نیز می نامند زیرا در منطقه کوه های آلپ بیشترین نوع تشکیل را به خود اختصاص داده است .در این خاستگاه عیار کرومیت در مقایسه با خاستگاه لایه ای بسیار پایین بوده و و آن را خاستگاه بصورت پراکنده و منفرد یافت می شود. لذا مواد مختلفی را در خواستگاه به خود می گیرد و از نظر ارزش اقتصادی از قیمت کمتری نسبت به خواستگاه لایه ای برخوردار است.

فروش کنسانتره کرومیت

مراکز فروش کنسانتره کرومیت صادراتی

کنسانتره کرومیت از مواد معدنی بسیار مهمی است که نیاز بسیاری از صنایع می باشد .معادن و مراکز فروش کنسانتره کرومیت صادراتی در ایران در شهرهای زیادی واقع شده است. مهمترین ترین و اصلی‌ترین معادنی که به صورت مستقیم می‌توان از آنها کنسانتره کرومیت تهیه کرد شهرهای سبزوار، سیستان و بلوچستان، کرمان، بندرعباس، یزد و سمنان می باشد. در این استان ها معادن غنی کرومیت وجود دارد .

استان کرمان دارای یکی از بزرگترین معادن ایران است. بزرگترین معدن ایران که در استان کرمان واقع شده است معدن فاریاب نام دارد. این معدن یکی از غنی ترین و پر عیار ترین کرومیت های ایران را تامین کرده و روزانه صدها تن از آن استخراج و فرآوری و به صورت کنسانتره تبدیل می شود. بسیاری از صنایع ذوب آهن، صنایع متالوژی، صنایع ساخت آلیاژهای مختلف فلزی، صنایع ساخت مواد نسوز و دیرگدازها و برخی مواد شیمیایی مانند بی کرومات سدیم، بی کرومات پتاسیم، اسید کرومیک و غیره توسط کنسانتره های کرومیت این معادن تهیه می گردد.

خرید کنسانتره کرومیت هم می تواند به صورت مستقیم و هم می‌تواند غیر مستقیم و با مراجعه به یکی از شعب معادن در شهرهای دیگر صورت بگیرد.  مهمترین و سریعترین راه دسترسی به کنسانتره کرومیت صادراتی خرید به صورت اینترنتی می باشد. در این روش با استفاده از وبسایت اصلی تولید کننده کرومیت  که در اختیار عموم قرار داده شده است می توان به صورت تماس مستقیم توسط این وبسایت با معدن و ارتباط با مشاوران و کارشناسان آن معدن سفارش کرومیت خود را داده و به صورت مستقیم دریافت نمایید.

فروش کنسانتره کرومیت

کرومیت چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

ماده معدنی کرومیت در ایران به صورت توده ای یافته است. طبق تعریفی که کارشناسان مراکز فروش کنسانتره کرومیت ارائه داده‌اند کرومیت ایران از عیار زیر ۱۰ درصد برخوردار بوده و برای آن که بتوان آن را در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد باید آن را به صورت کنسانتره و خردایش تبدیل نمود تا ناخالصی‌های آن را جدا کرده و عیار آن را بالا ببریم برای آنکه کرومیت در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد باید عیار آن را ۴۲ درصد افزایش بدهیم.

مهمترین عنصری که کرومیت آن را در خود ذخیره کرده است عنصر کروم نام دارد. عنصر کروم یکی از فلزات بسیار سخت و شکننده است که رنگ آن به صورت سفید نقره ای بوده و برای اولین بار در سال ۱۷۹۸ میلادی توسط شخصی به نام واکلین کشف و شناسایی شد. این عنصر به همراه مولیبدن و تنگستن در جدول ششم تناوبی قرار دارد. عنصر کروم را هرگز نمی توان در طبیعت به صورت آزاد یافت زیرا میل زیادی برای واکنش با اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن دارد.

فروش کنسانتره کرومیت

عنصر کروم در دمای اتاق بسیار نرم بوده و خاص چکش خواری دارد. پس از اینکه با عناصر اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن ترکیب گردد به یکی از سخت ترین مواد معدنی جهان تبدیل می‌شود و مهمترین استفاده آن در صنایع نیز از استحکام بخشی به آلیاژهای فلزی می باشد. از کروم در طبیعت چهار نوع ایزوتوپ یافت شده است این ایزوتوپ ها عبارتند از کروم ۵۴ کروم ۵۳ کروم ۵۲ و کروم ۵۰. کرومی که به منظور آبکاری فلزات استفاده می شود دارای جلا و درخشندگی خاصی می‌باشد که رنگ آن سفید مایل به آبی است.

فروش کنسانتره کرومیت

کاربرد های کرومیت در صنایع

مراکز فروش کنسانتره کرومیت این ماده معدنی را برای صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می دادند. مهمترین مواردی که عنصر کروم و ماده معدنی کرومیت در مقادیر بسیار بالایی مورد استفاده قرار می‌گیرند در سه بخش اصلی تقسیم بندی شده است: ۱_ صنایع متالوژی ۲_ صنایع شیمیایی ۳_ صنایع دیرگداز. برای تولید عنصر خالص کروم از کرومیت معمولا از روش الکترولیز استفاده می شود. یعنی فلز محلول آلوو کروم را با استفاده از روش الکترولیز که روش شیمیایی بوده قرار می دهند و عنصر خالص کروم تهیه می شود.  این عنصر دارای ۹۹ درصد کروم  می باشد.

فروش کنسانتره کرومیت

با تغییر میزان کروم ،کربن و آهن مقادیر متفاوتی از فروکروم نیز تهیه می‌کنند .فروکروم ماده معدنی بسیار مستحکمی است که در ضد زنگ  فلزات و آلیاژها و استحکام بخشی آنها استفاده می‌شود. از موارد مهم دیگر که عنصر کروم کاربرد دارد تهیه اسید کرومیک و سدیم کرومات می باشد. معمولا از اسید کرومیک جهت پوشش کاری الکتریکی یا آبکاری سطح بسیاری از اشیا به ویژه قطعات اتومبیل و لوازم خانگی استفاده میشود و همچنین این ماده دارای خواص براق کنندگی بوده و به منظور ایجاد سطوح صیقلی نیز از آن استفاده می شود.

بر روی ابزار برش خورده نیز مانند سیلندرهای موتور برقی های که دارای سطح بسیار سخت می باشند به منظور جلوگیری از زنگ زدگی از عنصر کروم بر روی این سطوح نیز استفاده می نمایند. برای تهیه چرم نیز پوست گاو و گوسفند را که در فرایندهای دباغی تبدیل به چرم می شود با استفاده از نمک های کروم می توان از این پوست ها چرم خالص تهیه کرد . کروم با نمک های مس هم به عنوان نوعی محافظ چوب مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع رنگ نیز از رنگدانه های کروم استفاده می شود.

فروش کنسانتره کرومیت

سفارش و خرید کرومیت از مجموعه معدنی ایران کانی

مجموعه معدن ایران کانی یکی از مجموعه های بسیار بزرگ صادراتی مواد معدنی از جمله کرومیت می‌باشد که کرومیت بسیار مرغوب و عیار بالا را در انواع دانه بندی های مختلف به تمام نقاط کشور ارسال می نماید.

صنایع مختلف برای آنکه بتوانند به سرعت و به سهولت به ماده معدنی کرومیت عیار بالا دسترسی پیدا کنند می توانند با استفاده از وب سایت این مجموعه معدنی اقدام به تهیه سریع کنسانتره کرومیت   نمایند .

برای این منظور می‌توانند با مراجعه به وب سایت ایران کانی و ثبت مشخصات خود در صفحه اول این وب سایت با مشاورین تماس گرفته پس از ثبت مشخصات خود در اولین فرصت با شما تماس گرفته و اقدامات سریع برای تهیه کرومیت را در اختیار شما قرار خواهند داد.

فروش کنسانتره کرومیت

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما