قیمت کرومیت با عیار ۳۸ درصد الی ۵۲درصد

قیمت کلوخه کرومیت ۳۸ درصد چگونه محاسبه می شود؟قیمت کرومیت های عیار بالا را بر چه اساسی تعیین میکنند؟ اختلاف قیمت کرومیت در معدن با کرومیت در بازار مصرف چقدر است؟ برای قیمت گداری کرومیت آیا ناظری وجود دارد؟ چگونه قیمت واقعی کرومیت را بدست آوریم؟ از کجا کرومیت ارزان قیمت با عیار بالا را تهیه کنیم؟ وضعیت بازار خرید و فروش کرومیت چگونه است؟ قیمت کرومیت با فزاریش قیمت ارز چقدر تغییر می کند؟ اختلاف قیمت کرومیت صادراتی با کرومیت داخلی چقدر است؟ حضور واسطه ها در بازار کرومیت چقدر است ؟خرید اینترنتی کرومیت چقدر در کاهش قیمت و حذف واسطه ها موثر است؟

قیمت کرومیت در معدن چقدر است؟

برای تعیین قیمت کرومیت در معادن ابتدا باید کارشناسان عیار کرومیت را بسنجند . هر معدن کرومیت معمولا با کارخانجات فراوری قرارداد دارد تا کرومیت استخراج شده از معدن را فراوری و بسته بندی کرده و به بازار مصرف ارسال کند . خیلی از صاحبان معادن خود اقدام به تاسیس کارخانه فراوری کرومیت در همان محل استخراج آن می نماییند تا از هزینه های اضافی حمل و نقل جلوگیری کنند.

دستگاهها و ماشین آلات زیادی دز این کارنجات بعنوان دستگاه خرد کننده یا پودر کننده با نام ها و آرمهای مختلف وجود دارند . هر کدام از این دستگاهها فعالیت خاصی از فراوری کرومیت را به عهده دارند . کرومیت پودری برای دسته بندی و قیمت گذاری باید عیار گذاری شود . عیار گذاری کرومیت های پودری یا میکرونیزه درهمین اواخر با کمک روش ثقلی انجام می شد که دشواریها و چالشهای زیادی را به همراه داشت . اما به تازگی از روش گرادیان مغناطیسی برای پر عیار سازی آن استفاده می شود.

در این روش، افزایش میدان مغناطیسی باعث کاهش عیار کنسانتره کرومیت می شود . با افزایش فرکانس پالس و افزایش ماتریس عیار کنسانتره کرومیت افزایش می یابد. این دستگاههای مغناطیسی اسلون نمامیده می شود و فراوری ارزان قیمت کرومیت و پرعیار سازی را ممکن میکند.

قیمت کرومیت در معدن چقدر است؟

قیمت کرومیت در بازار های داخلی

قیمت کرومیت در بازار های داخلی با نوسانات قیمت دلار رابطه مستقیم دارد . با کاهش قیمت دلارقیمت کرومیت نیز بشدت کاهش می یابد و این به نوبه خود باعث  بروز اختلال در بازار داخلی می شود. تقاضا برای کرومیت در بازار های داخلی بسیار زیاد است مخصوصا صنایع فولاد سازی که ۹۰ درصد کرومیت در این بازار استفاده می شود. با کاهش قیمت کرومیت  اختلالاتی در فرایند استخراج و تولید آن بوجود می آید که نمی توانند تمام نیاز های بازار مصرف را تامیین کنند .

با کاهش قیمت دلار قیمت کرومیت نیز کاهش مس یابد، بنابراین تقاضا زیاد می شود و معدنکاران و تولید کنندگان نمی توانند پاسخگوی تمام نیازهای بازار شوند. هر معدن ظرفیت خاصی برای استخراج دارد و نمی توانند بیش از آن ظرفیت بهره برداری کنند. همین امر باعث اختلال در بازار می شود و حضور واسطه ها زا افزایش میدهد . بنابراین قیمتها همیشه در نوسان هستند و  تولید کنندگان باید مدام قیمت های جدیدی اعلام کنند.

ویروس کرونا در این چند سال لطمات بزرگی به بازار کرومیت وارد آورد و باعث تعطیلی بسیاری از معادن در کل دنیا شد. بسیاری از کشور های خارجی به معادن ورشکسته کرومیت یارانه دادند تا آنها فعالیت خود را دوباره از سر بگیرند. در ایران هنوز اقدامات جدی در این باره انجام نشده و بسیار ازصنایع فولاد که بشدت نیازمند فروکروم هستند دچاربحران  شده اند . هزینه های استخراج کرومیت بسیار بالاست . اگر قیمت کرومیت همچنان پایین بماند معادن دچار ورشکستی می شوند و بازار دست دلالان و واسطه ها می افتد.

قیمت کرومیت در بازار های داخلی

قیمت فروکروم صادراتی در ایران

با افزایش خرید و فروش آنلاین، شرکتها در سراسر جهان بطور مستقیم با تولید کنندگان فروکروم در ارتباط اهستند . هر سال مقدار فروش آنلاین در مقایسه با سال مشبه  قبل رشد ۱۵ درصدی دارد. فروکروم که محصول اصلی کانسنگ کرومیت است اصلی ترین تقاضای بازارهای مصرف جهان است . کیفیت این ماده با پیشرفت فن آوری روز به روز بالا می رود. روشهای جدید بازاریابی دیجیتالی و حمل و نقل باعث کاهش هزینه ها شده و جابجایی آن را بسیار تسهیل کرده است .

شرکتهای صادراتی ایران نیز از این روشها استفاده کرده و بازارهای مصرف زیادی را در سرتاسر جهان تامین می کنند.  محدودیتهایی که براثر اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران شده در همه عرصه های صادرات اثر نامطلوبی برجای  گذاشته است. اما تاجران و بازرگانان داخلی همچنان به فعالیت های خود ادامه میدهند و محصول را به بازارهای جهانی ارسال می کنند. آمارها حاکی از این است که صادرات کرومیت ایران نسبت به چهار سال گذشته  افزایش رشد ۴۰ درصدی را به خود اخنصاص داده است.

قیمت فروکروم صادراتی در ایران

قیمت نهایی کرومیت در بازارهای صادراتی

طبق اخباری که پایگاه خبری معدن نیوز انتشار داده وضعیت عوارض صادراتی کرومیت در افریقای جنوبی در حال اصلاح است . بنابراین بزودی شاهد افزایش قیمت کرومیت در سراسر جهان خواهیم بود. قیمت کرومیت ۴۰ الی ۴۲ درصد ایران در کشور چین ۱۸۵ تا ۲۰۰ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است . در بازارهای داخلی ایران نیز قیمت کرومیت تا  به الان  یک میلیون و هشتصد هزار تومان به ازای هر تن معامله شده است .

کاهش جهانی قیمت کرومیت باعث شده که حجم انبوه کرومیت در بندر عباس دپو شود. طبق گفته برخی از خبرنگاران مقدار ۵۰ هزار تن کرومیت در بندر عباس دپو شده است . تاجران بخاطر نوسانات قیمت از هرگونه معامله ای خود داری می کنند.

قیمت نهایی کرومیت در بازارهای صادراتی

  • تبلیغات: 
    1. خرید انواع سنگ قیمتی عقیق یمنی
    2. قیمت بهترین نوع زغال قلیان در بازار های داخلی
    3. بلور پایه دار ارزان قدیمی رنگی
    4. واردات آجر اکسید کروم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما