مراکز فروش کنسانتره کرومیت کرمان


مراکز فروش کنسانتره کرومیت استان کرمان ارائه دهنده انواع کرومیت با عیار بالای ۴۰ می باشد که امروزه در  بسیاری  صنایع مختلف مانند صنایع متالوژی، صنایع ذوب آهن، صنایع دیرگدازها و غیره به شدت بشدت کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.فروش کنسانتره کرومیت در ایران تابعی از فروش جهانی کرومیت است. یعنی قیمت کرومیت جهانی بوده و تغییرات آن بر مبنای معاملات جهانی انجام می گیرد.

کنسانتره کرومیت را خردایش کرومیت هم می نامند زیرا کنسانتره در واقع همان خرد کردن کرومیت و پر عیار ساری آن است. معادن کرومیت موجود در ایران از آنجاییکه بصورت پراکنده هستند. یعنی متحد المرکز نیوده و کاملا بصورت اتفاقی و پراکنده در ایران ذخیره شده اند دارای عیار پایینی هستند. در صورتی که معادن بوشولد آفریقای جنوبی که بیش از ۷۰۰ کیلومتر امتداد دارد متحدالمکان بوده و از عیار بسیار بالایی برخوردار است.

بنابراین نتیجه می گیریم که کرومیت ایران از عیار های نسبت پایینی برخوردار هست اما وقتی کارخانه کنسانتره سازی در معدن احداث شود می تواند عیار کرومیت را تا بالای ۵۰ هم برساند. مرغوبترین کرومیتها از عیار ۴۰ به بالا هستند. و برای رسیدن به این عیار کرومیت حتما باید کنسانتره یا خردایش شود.

مهمترین مراکز فروش کنسانتره کرومیت در ایران

مهمترین مراکز فروش کنسانتره کرومیت در ایران در استانهای کرمان و سمنان واقع هستند .البته بعضی شهرستانها مانند سبزوار هم دارای معادن کنسانتره کرومیت می باشد اما  از نظر کیفیت بالا معادن اسفندقه و منو چان کرمان دارای عیار های نسبتا بالایی می باشد. این دو مرکز فقط صادرات کار می کنند و اگر کسی فصد خرید از این دو مرکز را داشته باشد باید در مزایده آنها شرکت کند.

به دلیل کیفیت و عیار بسیار بالایی که معادن منوچان و اسفندقه دارد کشور های بسیاری خواهان خرید از این معادن هستند و لذا از انجاییکه خرید از این مراکز بصورت مزایده ای می باشد پی می بریم که این معدن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قیمتهایی که در این معادن  بین خریداران و فروشندگان رد و بدل کمی شود نسبتا قیمتهای بالاتری نسبت به این معادن می باشد.

مراکز فروش کنسانتره کرومیت سبزوار هم یکی دیگر از ارائه دهندگان کرومیت مرغوب است . این مرکز بیشتر داخلی کار می کند و مواد مورد نیاز صنایع داخلی مانند صنایع ذوب ، صنایع ساخت آلیاژهای فلزی، صنایع شیمیایی، صنایع نسوز و غیره را تامین می کند.ناگفته نماند که معادن کرومیت بسیاری در ایران وجود دارند که از نظر کیفیت و قیمت محصولات خوبی ارائه می دهند اما در اینجا ما فقط به مهمترین آنها پرداختیم.

مراکز فروش کنسانتره کرومیت
استخراج کرومیت

عنصر کروم در مراکز فروش کنسانتره کرومیت

مراکز فروش کنسانتره کرومیت برای اینکه کرومیت ناخالص و عیار پایین را به کرومیت عیار بالا و صنعتی تبدیل کنند نیاز دارند تا علاوه بر اینکه کرومیت را کنسانتره کنند از طرف دیگر نیاز دارند تا عنصر کروم را هم از کرومیت استخراج کرده و در آن از خواص استحکام بخشی بالایی که دارد استفاده کنند.

عنصر کروم که در گروه ششم جدول تناوبی مندلیف قرار دارد از خانواده فلزان بوده و همراه با عناصری مانند مولیبدن و تنگستن قرار دارد . شخصی که این عنصر را کشف کرده واکلین نام دارد که در سال ۱۷۹۸موفق به کشف و ثبت این عنصر ارزشمند شد. عنصر کروم به دلیل ویژگیهای خاصی که دارد در طبیعت  بصورت آزاد یافت نمی شود . تنها کانی که حامل کروم هست کرومیت نام دارد که بیش از ۵۰ درصد کروم در خود دارد.

چهار نوع ایزوتوپ از کروم در طبیعت وجود دارند که شامل ۵۰Cr، ۵۲Cr، ۵۳Cr، ۵۴C می باشند. پیدا کردن کروم خالص بسیار مشکل است. عنصر کروم میل ترکیبی بسیار شدید به عناصر اکسیژن، کربن و نیتروژن دارد . در طبیعت اگر کروم خالص یافت شود دارای ماهیت بسیار نرم و منعطفی خواهد بود.

مراکز فروش کنسانتره کرومیت
کرومیت عیار بالا قبل از فراوری

مشخصات کرومیت در مراکز فروش کنسانتره کرومیت

کارشناسان مراکز فروش کنسانتره کرومیت در تمامی مراکز وظیفه بررسی کیفیت کرومیت را برای پر عیار سازی به عهده دارند. این کارشناسان با برسی آنالیز کرومیت تولید شده به بررسی و پر عیار سازی آن پرداخته و تمامی عیوب آن را مورد برسی قرار می دهند.

کرومیت از نظر علم بلورشناسی دارای سیستم تبلور کوبیک یا اگزااکتاهدرال می باشد و لذا فقط در گروه اسپینل یافت می شود زیرا تمامی خواص اسپینل  را دارد. کرومیت دارای رنگ کانی سیاه ، رنگ خاکه قهوه ای و جلا نیمه فلزی می باشد. دارای سختی ۵/۵ تا ۵/۷ می باشد همچنین وزن مخصوص آن ۶/۳ تا ۱/۵ می باشد.

کانسارهای کرومیت بیشتر در کانسارهای مافیک و الترامافیک یافت می شود به توده ها حاوی سنگهای مافیک و الترامافیک کانسارهای آفیولیتی می گویند.در کل کانسارهای کرومیت در جهان به دو صورت می باشد کانسار های لایه ای یا بوشولد  و کانسار های  نوع آلپی یا افیولیتی . از نظر اقتصادی کانسارهای لایه ای بوشولد ارزش بسیار بالاتری نسبت به کانسارهای آلپی دارند.

مراکز فروش کنسانتره کرومیت
کنسانتره کرومیت

نحوه خرید و صادرات کنسانتره کرومیت در ایران

مراکز فروش کنسانتره کرومیت در ایران از مکانهایی هستند که می توانند به شما در ارتباط با نوع و کیفیت محصولی که قصد خرید آن را دارید راهنمایی کافی ارائه بدهند . گرفتن آنالیز محصول و چک کردن آن در آزمایشگاهها از اصول اولیه خرید محصولات معدنی می باشد. یعنی اینکه نباید فقط به گرفتن آنالیز اکتفا کرد. باید آن را چک کرد.

کنسانتره کرومیت دارای مواد مختلفی درون خود می باشد که عیار کرومیت را بر مبنای آن می سنجند . عیار عنصر کروم باید بیشترین مقدار در بین سایر عناصر باشد و این مطلب باید به دقت در آزمایشاتی که در نمونه اول از آن گرفته می شود کنترل و بررسی کرد .در دیرگدازها عیار کرومیت معمولا کمی متفاوتتر از صنایع متالوژی و ذوب می باشد . در صنایع مربوط به مواد شیمیایی هم عیار کرومیت را متفاوتتر از عیار دیرگدازها و صنایع ذوب می دانند . همه اینها باید توسط کارشناسان این علم مورد بررسی قرار بگیرد .

بسیاری از مراکز صادراتی فروش کنسانتره کرومیت در ایران مانند معدن کرومیت اسفندقه و یا منوچان وقتی که قصد تحویل محصول را دارند اگر در تناژ بالا باشد محصول را بصورت خیس و مرطوب به مشتری اراده می دهند . مشتریها باید دقت داشته باشند قیمت محصولی که خشک نشده و هنوز مرطوب است با قیمتی که خشک شده محصول متفاوت است و نباید قیمت محصول خشک را به محصول خیس بپردازند

عزیزانی که قصد مشاوره قبل از خرید دارند می توانند در این وبسایت مشخصات خود را درج کرده تا کارشناسان شرکت معدنی ایران کانی با آنها تماس بگیرند و در مورد نحوه سفرش دهی انواع مواد معدنی از جمله کنسانتره کرومیت آنها را یاری دهند.

مدیر فروش مجموعه ایران کانی: هادی ملکی

تلفن مشاوره و ثبت تماس: ۰۹۱۲۰۵۲۶۱۶۳

مراکز فروش کنسانتره کرومیت
کنسانتره کرومیت خشک شده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما