مرکز تولید و عرضه کرومیت

شرکت ایران کانی مرکز تولید و عرضه انواع مواد معدنی از جمله کرومیت در ایران می باشد. خرید کرومیت از ایران کانی به دو روش حضوری و اینترنتی انجام می شود . قیمت کرومیت در شرکت ایران کانی همان قیمت معدن است . بدون نیاز به واسطه شما می توانید با مراجعه به وبسایت ایران کانی و تماس با مشاوران شرکت محصول خود را با راهنمایی مشاوران شرکت انتخاب کنید . مشاورین شرکت با راهنمایی برای شما مسیر را برای خرید محصولتان کاملا روشن می کنند.

کیفیت و عیار ماده معدنی کرومیت در شرکت ایران کانی بستگی به نیاز بازار مصرف خریداران دارد . کرومیت کم عیار برای ارائه به انواع صنایع مشتقات شیمیایی و سایر صنایع با قیمت مطلوب عرضه می شود. کرومیت عیار بالا هم برای صنایع فولاد و صنایع مواد نسوز با قیمت بسیار  مناسب عرضه می شود .

تولید و عرضه کرومیت برای صنایع مختلف

تولید کرومیت برای تمام صنایع شیمیایی و فلزی ایران بسیار ضروری است . بسیاری از صنایع ایران وابسته به مواد معدنی مانند کرومیت و دولومیت و زئولیت و غیره هستند که از نیاز های اولیه صنایع مختلف است . کرومیت با عیار بالای ۴۲ درصد با قیمت مناسب مخصوص صنایع فولاد سازی است . صنایع فولاد سازی ۸۵ درصد ماده معدنی کرومیت را طی فرایند های شیمیایی به فروکروم  تبدیل میکنند .

فروکروم مهمترین ماده اولیه صنایع فولاد و مواد نسوز و دیر گدازها است .  برای تولید فولاد ضد زنگ باید آلیاژ فروکروم در فولاد استفاده شود تا بر مقاومت فولاد در برابر زنگ زدگی و هوازدگی بی افزاید . کارخانجات تولید فروکروم در ایران متاسفانه  در حد انگشت شمار هستند . در حال حاضر دو کارخانه تولید فروکروم در ایران وجود دارد که در استان خراسان جنوبی و سمان واقع است.

ماده معدنی کرومیت در ایران به وفور یافت می شود . تعداد بسیار زیادی از معادن ایران در حال استخراج کرومیت هستند . بسیاری از این کارخانجات، کرومیت را فراوری کرده و در اندازه ها و سایز های مختلف بسته بندی و به کارخانجان و حتی خارج ارسال می کند . فراوری کرومیت مراحل مختلفی دارد . کرومیت طی فرایندهای مختلفی که با دستگاهها و ماشین آلات فراوری انجام می شود در سایزهای مختلف بسته بندی می شود.

هرکدام از دستگاههای خرد کننده کرومیت ، دارای تعریف خاصی هستند و کرومیت را به سایزهای کلوخه ، ریز دانه و پودری تبدیل می کنند . سایز پودری را میکرونیزه هم می نامند . سایز میکرونیزه نیز به درجات مختلف تقسیم بندی می شود . از یک میکرون تا بالای صد میکرون  تبدیل می شود .

هرکدام از این سایزهای میکرون در صنعت نقش متفاوتی را ایفا می کند . صنایع مواد شیمیایی ، صنایع فلزی ، صنایع چرم سازی ، صنایع فولاد ، صنایع نسوز ، صنایع تولید رنگ و ضد زنگ ، صنایع چوب ، صنعت چسب و غیره

فروش کرومیت برای صنایع مختلف

فروش کرومیت برای صنایع مختلف

همانطور که در بالا اشاره شد ماده معدنی کرومیت بصورت کلی و جزئی برای تمامی صنایع در سایزها و بسته بندی های مختلف به فروش می رسد . قیمت کرومیت همان قیمت درب کارخانه می باشد . نیازی نیست نگران این باشید که این کرومیت ممکن است قیمت کارخانه نباشد . می توانید با تماس مستقیم با معدن یا کارخانه و یا مراجعه حضوری از قیمت نهایی محصول مطمئن شوید.

ماده معدنی کرومیت برای اینکه در صنایع مختلف  مصرف شود باید از حالت کرومیت خام به کنسانتره کرومیت و مشتقات کرومیت تبدیل شود . از کرومیت برای تولید بسیاری اسیدها استفاده می شود . به این اسیدهایی که از  ماده معدنی کرومیت ساخنه می شوند مشتقات کرومیت گفته می شود . مشتقات کرومیت در بازار داخلی و خارجی خواهان بسیاری دارد . در صنایع کشاورزی از مشتقات کرومیت به عنوان تنظیم کننده PH خاک استفاده می شود .

در صنعت چسب از مشتقات کرومیت بعنوان  تثبیت کننده و دوام آور برای چسب ، در صنایع چوب هم بعنوان ثبات کننده محصولات چوبی در برابر عوامل محیطی و رطوبت استفاده می شود .

عمده ترین مصرف ماده معدنی کرومیت برای صنایع فولادسازی و دیرگدازها و صنایع نسوز است . بیش از ۸۵ درصد ماده معدنی و خام کرومیت برای استفاده در این سه بازار استفاده می شود . از آنجاییکه نیاز بشر به این بازار روز به روز در حال افزایش است لذا این صنایع بطور پیوسته در حال بزرگتر شدن هستند و نیاز آنها روزانه در حال افزایش است.

فروش کرومیت برای صنایع مختلف

تولید و عرضه کرومیت برای صنایع فولادسازی و دیر گدازها

تولید و عرضه ماده معدنی کرومیت در ایران عمدتا برای صنایع فولادسازی و دیرگداز ها می باشد . زیرا این صنایع اقتصاد یک کشور را در دست دارند . تمامی ماشین آلات و دستگاههای مختلف موجود در کارخانجات و صنایع مختلف از فولاد درست شده اند .تمامی ابزارالات و دستگاههای ضروری زندگی تمدن امروز از فولاد است و بدون فولاد چرخ تمامی صننایع از کار می افتد و اقتصاد فلج می شود .

بنابراین آهن و فولاد از ضروریترین مواد مورد نیاز انسان از دیر باز تا به الان بوده است . کرومیت یک ماده معدنی بسیار مقاوم در برابر بسیاری از عوامل مانند حرارت و زنگ زدگی و تغییرات شیمیایی است . از این ماده در  فلزاتی مانند  فولاد و آهن و سایر فلزات  در درصدهای متفاوت برای استحام و افزایش طول عمر آنها استفاده  می شود .

این ذخایر معدنی که با ارزشترین ذخایر کره زمین  هستند .  در قرآن بار ها از آنها بعنوان گنج در دل زمین یاد شده است باید به خوبی استفاده شوند . متاسفانه کشور ایران در اقداماتی نابخردانه اقدام به خام فوشی این محصولات ارزشمند به کشورهایی مانند هند و چین می نماید .  خام فروشی مواد ازرشمندی مانند کرومیت و سایر مواد معدنی ضربات مهلکی ب پیکر اقتصاد ایران وارد آورده است.

تولید و عرضه کرومیت برای صنایع فولادسازی و دیر گدازها

بازار صادراتی کرومیت در ایران

بازار صادراتی کرومیت در ایران بسیار داغ است . بسیاری از تجار و معدن داران اقدام به صادرات کرومیت به کشورهایی مانند چین و هند و کشور های آسیای صغیر مانند ازبکستان نمی نمایند . از آنجاییکه ارزش ریال ایران در جهان بسیار پایین است این ماده با قیمت خوبی در بازارهای جهانی معامله می شود و سود کلانی را در اختیار صادر کنندگان کرومیت و سایر مواد مواد معدنی میگذارد. ایران در صادرات کرومیت نهمین کشور جهان است .

این کالای ارزشمند بصورت خام صادر می شود و در خارج با قیمت بسیار بالایی به مشتقات و فروکروم و سایر فراورده های کرومیت تبدیل می شود و دوباره با قیمتهای گزافی به ایران وارد می شود. اگر ایران در تولید مشتقات و سایر فراورده های کرومیت و سایر مواد معدنی به خودکفایی برسد می تواند از نظر اقتصادری و ارزی بسیار ترقی نماید و اقتصاد ایران شکوفا گردد. امیداوریم زیر ساختهای  این دانش هر چه زودتر در کشور ما ایران اجرا گردد

بازار صادراتی کرومیت در ایران

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما