مرکز خرید کرومیت اسفندقه

خرید کرومیت از اسفندقه که یکی از بزرگترین معادن ایران در استان کرمان است توانسته بسیاری از نیازهای صنعت فولاد را برآوره کند. مرکز خریدکرومیت در منطقه اسفندقه در واقع یکی از بزرگترین مراکز خرید کرومیت در ایران است که هفتاد سال توانسته است نیاز صنایع وابسته به معدن را رفع کند. قیمت کرومیت اسفندقه بصورت رقابتی است و از بسیاری از معادن دیگر کمتر است. عیار کرومیت اسفندقه ۴۰درصد است که نیاز اصلی صنایع فولاد و دیرگدازها می باشد . کرومیت اسفندقه یکی از باکیفیتترین کرومیتهای ایران است که توجه تجار و بازرگانان را به خود جلب کرده است.

خرید کرومیت از معدن اسفندقه

خرید کرومیت از معدن اسفندقه باعث اعتماد صنایع به عیار کرومیت در به حرکت در اوردن چرخه صنعت خود چردیده است. زیرا کرومیت اسفندقه یکی از پرعیار ترین کرومیتهای ایران است و از نظر اقتصادی ارزش بالایی دارد . مرکز خرید کرومیت اسفندقه در کرمان یکی از بزرگترین مراکز خرید کرومیت در کشور می باشد. معدن اسفندقه از نظر زمین شناسی در منطقه اسفندقه_دولت آباد کرمان واقع شده و از شش معدن بزرگ کرومیت تشکیل شده است.

این معادن ابتدا بصورت برداشت سطحی قدام به استخراج می کردند.  اما بتازگی با ایجاد تونل های زیر زمینی رگه های بزرگی از کرومیت در دل زمین را کشف و استخراج می کنند. بسیاری از کرومیتهای صادراتی ایران از معادن اسفندقه استخراج شده و به کشورهایی مانند چین و هند صادر گردیده است. معادن اسفندقه  یکی از پر فروش ترین معادن کرومیت در ایران است .

رگه های بسیاری از کرومیت در دل معادن اسفندقه کشف شده است که روز به روز بر استخراج و فروش این معادن افزوده است .زون اسفندقه_ دولت آباد کرمان یکی از با  ارزشترین مناطق معدن خیز ایران است که مواد معدنی زیادی را در دل خود جای داده است. تولید و فروش کرومیت و سایر مواد معدنی از این منطقه باعث رونق اقتصادی مردمان این منطقه و حتی استان کرمان شده است .  استخراج کرومیت در این منطقه باعث اشتغالزایی بسیاری گردیده است

خرید کرومیت از معدن اسفندقه

ذخیره کانسار کرومیت منطقه اسفندقه کرمان

منطقه اسفندقه ذخیره بالایی از کرومیت را در دل خود دارد که همگی توسط رخنمونهای سطحی کشف شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. از آنجایی که در این منطقه هیچ لایه راهنمایی کشف نشد ناچار کارشناسان برای تکمیل اکتشافات تفصیلی اقدام به حفر گمانه کردند. این گمانه ها بر اساس اطلاعات سطحی، ترانشه های موجود در کمر بالای لایه کرومیت بصورتی طراحی و حفر شدند که هر گمانه لایه کرومیتی را در عمق ۱۵ متری قطع کند.

نتایجی که از این گمانه حاصل گردید بدین صورت شد که برای سالهای اولیه روش استخراج کرومیت باید به صورت روباز یاآکند انجام گیرد و بعد از دو سال باید استخراج بصورت حفر تونل های زیر زمینی انجام گیرد. نتایج حاصله نشان داد که این کرومیت دارای ارزش اقتصادی بسیار بالایی جهت تولید ، بهره برداری و فروش است .

ذخیره کانسار کرومیت منطقه اسفندقه کرمان

اکتشاف کرومیت اسفندقه با استفاده از آنالیز داده های مغناطیس سنجی هوایی

اکتشاف معادن کرومیت اسفندقه برای اولین بار توسط روش آنالیز مغناطیس سنجی هوایی صورت گرفت . در این روش کانه های مغناطیسی منطقه را ردیابی کردند . کرومیت خاصیت مغناطیسی ندارد اما با کانه های مغناطیسی مثل منیتت رابطه ژنتیکی بسیار نزدیکی دارد .

با استفاده از اختلاف میزان درجه مغناطیسی کرومیت با سنگهای دربرگیرنده توسط روشهای ژئوفیزیکی، جستجو برای پی جویی رگه های مغناطیسی باعث کشف کرومیت با روش ژتوفیزیک هوایی گردید.

روشهای ژئوفیزیکی هوایی بدین صوت بود که ابتدا فیلترهای دیجیتال برگردان به قطب ،مشتق اول ، مشتق دوم، سیگنال تحلیلی و ادامه فراسو را بر روی نقشه  پیاده کردند. نتیجه اینها باعث بدست آمدن شدت میدان مغناطیسی کل محل و توده مغناطیسی منطقه گردید. با بررسی این نقشه و مقایسه آن  با کانسارهای کرومیت منطقه، یک الگوی مغناطیسی بر روی منطقه ایجاد شد.

در گام سوم، زمین شناسی منطقه  مخصوصا  مجموعه افیولیتی و الترامافیک منطقه که سرشار از کرومیت بود  مورد مطالعه قرار گرفت و آن را با نقشه مغناطیسی حاصله مورد تطبیق قرار دادند . نتایجی که از این تحقیقات بوجود آمد  باعث شناسایی ۲۵ منطقه در اسفندقه برای استخراج کرومیت گردید.

اکتشاف کرومیت اسفندقه با استفاده از آنالیز داده های مغناطیس سنجی هوایی

بازار داغ کرومیت اسفندقه شهرستان ازروئیه

شهرستان ازروئیه که در جنوب غربی کرمان واقع است یکی از قطب های اقتصادی کشور می باشد . این شهرستان ۷۰درصد کرومیت ایران را در خود ذخیره کرده است . این منطقه همانطور که یکی از قطب های اقتصادی ایران است آب ندارد . مردم این با وجود گنج زیر پایشان در فقز زندگی میکنند . خام فروشی کرومیت یکی از بزرگترین معضلاتی است که مردم این منطقه را در فقر برده است.

کشور چین یکی از خریداران بزرگ کرومیت خام این منطقه هست و هر ساله میلیونها تن کرومیت به کشور صادر می شود.  خام فروشی باعث هدر دادن ذخایر غنی کرومیت در ا ین منطقه شده است . عدم ایجاد زیرساختهای لازم برای تاسیس یک کارخانه فراوری فروکروم و سایر مشتقات کرومیت باعث ایجاد چنین معضلی گردیده است . مردم روستای آبدشت که ۱۴۰ خانوار دارند دقیقا در زیرپای خود بزرگترین ثروت ملی را دارند که ۷۰ درصد کرومیت کشور را تامین می کند .

در ایران تنها دوکارخانه فرو کروم وجود دارد . یکی در رفسنجان و دومی در سبزوار . این دو کارخانه ظرفیت بسیار محدودی در تولید فروکروم دارند. نبود کارخانه فروکروم به تعداد زیاد باعث گردیده تا بیشتر کرومیتهای استخراج شده از این منطقه به صورت خام به خارج صادر گردد.  این صادرات خام کرومیت به خارج منجر به این شده که هیچ ارزش افزوده ای برای کشور نداشته باشد.

استاندار کرمان در تلاش است تا یک کارخانه فروکروم در کرمان تاسیس کند . به نظر می رسد مردم روستای آبدشت پس از سه دهه تحمل و شکیبایی شاهد تحول عظیمی در منطقه خواند بود. اخیرا با پیگیریهایی که استاندار کرمان با نمایندگان بافت، ازروئیه و رابر داشته قرار شده پس از مطالعات امکان سنجی یک کارخانه ۲۵ هزار تنی فروکروم در این منطقه احداث شود.

طبق توافقات انجام شده قرار است شرکت کرومیت اسفندقه بخشی از این پروژه را سرمایه گذاری کند . در عوض ۴۰ درصد از سهام  کارخانه با قیمت کارشناسی به شرکت کرومیت اسفندقه منتقل گردد. همچنین شرکت اسفندقه تامین خوراک این کارخانه را به عهده گرفته است.

بازار داغ کرومیت اسفندقه شهرستان ازروئیه

صادرات کرومیت از اسفندقه

بازار صادراتی کرومیت از منطقه اسفندقه بسیار داغ است و بسیاری از شرکتهای خارجی برای واردات این کرومیت مرغوب قراردادهای طویل المدتی را امضا کرده اند.  همانطور که پیشتر گفتم عمده کرومیت این منطقه به کشور چین صادر می گردد. چین بزرگترین وارد کننده کرومیت از ایران است .

کرومیت صادراتی اسفندقه و سایر معادن همجوار دارای عیار بالای ۴۰ درصد است و نیاز اصلی کارخانجات فولاد سازی و دیرگدازها را می تواند تامین کند . اما متاسفانه نبود امکانات و زیرساختهای لازم برای تاسیس کارخانجات فراوری فروکروم باعث شده است کشور نتواند جوابگوی تمام نیاز صنایع فولاد و نسوز و سایر گردد.

اما بزودی تلاشهای استاندار کرمان به ثمر خواهد نشست و از هدر رفتن ذخایر عظیم کرومیت این استان جلوگیری خواهد شد.

سخن پایانی اینکه شرکت ایران کانی با کارخانجات فروکروم کشور قرارداد رسمی در تامین نیاز صنایع و بازار داخلی و خارجی دارد و خریدارانی که به دنبال فروکروم مرغوب و صادراتی هستند می توانند با مشاوران این شرکت تماس بگیرند تا با روشهای  مطمئن و امن بتوانند نیاز صنایع خود را تامین نمایند .

صادرات کرومیت از اسفندقه

 

 

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما