مرکز فروش عمده زئولیت

شرکت  ایران کانی انواع ماده معدنی زئولیت را بصورت کلی و جزئی قیمت مناسب ارائه میکند، قیمت زئولیت با توجه به نوع و کاربرد آن متفاوت است.

از آنجاییکه شرکتهای تولیدکننده زئولیت روشهای متفاوتی برای تولید زئولیت بکار می برند لذا قیمت زئولیتهای تولیدی در جاهای مختلف متفاوت خواهد بود.

زئولیتهای شرکت ایران کانی با روشهای بسیار اصولی و مهندسی تولید می شود، برای کسب اطلاعات تکمیلی از جمله قیمت و کیفیت این محصول و دولومیت خام با مشاوران شرکت ایران کانی تماس حاصل فرمائید. با مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید بهترین انتخاب با بهترین قیمت و کیفیت را داشته باشید.

تولید و عرضه زئولیت برای صنایع مختلف

زئولیت یا سنگ جوشان یک واژه یونانی می باشد و کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. از مهمترین خواص این کانی قدرت جذب سطحی بسیار بالا و تبادل یونی آن است.

همین دو ویژگی باعث ایجاد کاربردهای وسیع آن برای صنایع مختلف شده است .  عمده ترین مصارف زئولیت در کشاورزی ، تصفیه فاضلاب ، تولید مواد غذایی برای دام و طیور، تولید داروهای مخصوص برای دام  غیره دارد .

زئولیت یک کانی متخلخل با قدرت جذب بالا می باشد. این کانی برای اولین بار در سال۱۷۵۶ توسط اکسل فردریک کرونستند اهل روسیه شناسایی گردید.

علت اینکه این کانی را سنگ جوشان نامیده اند به این دلیل است که آب موجود در آن در برابر شعله فوتک می جوشدو بخار می گردد، زئولیت در دسته بندی کانیها جزو کانیهای آلومینوسیلیکاتها می باشد و به دو روش طبیعی و مصنوعی تولید می شود .

خاکهایی که خاصیت قلیایی بسیار بالایی داشته باشند  و همچنین رسوبات دریاها و دریاچه های نمکی  محیطهای طبیعی ذخیره زئولیت می باشند.

بنابراین  دراعماق اقیانوسها و دریاجه های شور متعددی که در سراسر جهان وجود دارد ذخیره های انبوهی از زئولیت را می توان شناسایی و اقدام به استخراج آنها کرد .درایران نمونه های رشته ای زئولیت به وفور یافت می شود.

تولید و عرضه زئولیت برای صنایع مختلف

تولید و عرضه زئولیت آزمایشگاهی باقیمت و کیفیت مناسب

زئولیت در آزمایشگاهها هم تولید می شود که همان خاصیت زئولیت طبیعی را دارد . قیمتای زئولیتهای آزمایشگاهی نیز همانند زئولیتهای طبیعی می باشد، گاهی ممکن است این قیمتها بدلیل شرایط پیچیده تولید آن دچار نوسان شود .

در آزمایشگاه برای تولید زئولیت به سه ملکول آب و یک مولکول اکسید آلومینیوم نیاز است . این ترکیب را درون هیدروکسید سدیم می ریزیم و سپس با درجه بسیار بالا حرارت می دهیم . سپس سیلیکات سدیم را به محلول اضافه می نماییم. حالا برای تولید بلورهای زئولیت باید دمای  محلول را به ۹۷ درجه سانتیگراد تنظیم نماییم تا بلورهای زئولیت تولید شود .

زئولیتها با توجه به روشهای تولید آن به دو شکل ایجاد می شوند. زئولیتهای رشته ای و زئولیتهای ستونی. با توجه به اینکه در زئولیتها آلومینیوم و سیلسیم وجود دارد میتوان آنها را به صورت دیگری نیز دسته بندی کرد.

در این دسته  بندی میزان وجود این دو عنصر عامل دسته بندی می باشد، هرچه میزان این دو عنصر بیشتر باشد زئولیت تولید شده خاصیت اسیدی و هر چه میزان این دو کمتر باشد خاصیت بازی پیدا می کند .

تولید و عرضه زئولیت آزمایشگاهی باقیمت و کیفیت مناسب

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی کانی زئولیت

ساختار کلی زئولیت چهارضلعی است و دارای سطح بسیار بارداری می باشد. بدلیل همین ویژگی تبادل یونی با سرعت بالایی در آنها انجام میشود . سه ویژگی تبادل یونی ، خاصیت کاتالیزوری و جذب سطحی باعث می شود تا کاربردهای زیادی برای مصارف مختلف داشته باشد  . بعنوان مثال از این کانی در بسیاری از واکنشهای شیمیایی بعنوان کاتالیزور و شتاب دهنده استفاده می کنند . ویژگی متخلخل بودن آن هم باعث افزایش جذب سطحی آن می شود . مواد آلی فرار در هوا بواسطه همین ویژگی بسرعت جذب زئولیت می شود .

یکی از مهمترین ویژگیهای زئولیت هم قدرت تبادل یونی بالای آن است. این قدرت بدلیل وجود کاتیونهای هیدراته در سطح متخلخل زئولیت است .این کاتیونها باعث می شود تا آلومینیم موجود در سطح زئولیت جدا شوند و در عوض سایر فلزات سنگین جذب گردد که مناسب برای تصفیه آب و فضلاب می باشد .

با توجه به همین ویژگهای فیزیکی و شیمیایی زئولیت میتواند برای تصفیه آب بهترین گزینه باشد. یکی از چالشهای بزرگ تصفیه آب وجود یونهای فلزات سنگین مانند منیزیم ، کلسیم ، و آلومینیم است که باعث افزایش سختی آب می شوند . برای همین منظور از کانی زئولیت در فیلترهای شنی استفاده می کنند تا این فلزات سنگین را جذب کرده  سختی آب را کاهش دهد.

درتصفیه فاضلابها نیز زئولیت نقش بسیار موئری دارد . در فاضللابهای شهری مواد آلاینده ای مانند نیتروژن و فسفر وجود دارند که قبل از رها شدن به طبیعت باید جداسازی شوند. زئولیت با کمک خاصیت تبادل یونی بسیار بالایی که دارد این عناصر را از فاضلاب جذب کرده و از بین می برد .

در فاضلابهای صنعتی نیز روشها و تجهیزات مختلفی برای حذف آلاینده های صنعتی و مواد سمی مانند آرسنیک و ذرات رادیو اکتیو پیاده می کنند که با کمک زئولیت انجام میشود . زئولیت گازهایی مانند فرمالدئید ، مونوکسید کربن و آلایندهایی مانند کلینوپتیلولیت و شابازیتها را جذب و و در نهایت از پسابها حذف می کند .

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی کانی زئولیت

بازار خرید و فروش زئولیت در ایران

تولید وفروش زئولیت در کشور ما از استقبال بالایی برخوردار بوده است . این ماده پس از آماده سازی و ریزدانه شدن توسط دستگاههای آگلومراسیون به بازار عزضه می شود. زئولیت یک ماده غنی از آلومینوسیلیکات است  بنابراین معادن بسیار غنی در ایران از جمله معادن زئولیت اصفهان و سمنان سرشار از زئولیت وجود دارند . خط تولید زئولیت هم عمدتا در نزدیکی معادن آن احداث میشود برای همین کارخانجات خط تولید بزرگی در اصفهان و سمنان احداث شده است .

قیمت زئولیت تولید شده در ایران که به نسبت واحد کیلوگرم محاسبه می شود در کشور ثابت است . از آنجاییکه تولید زئولیت در شرکتهای مختلف تفاوتهای بسیار اندکی دارند بنابراین در قیمت گذاری زئولیت هم تفاوتهای بسیارناچیری ممکن است وجود داشته باشد.

با توجه به میزان خلوص و رنگ و برخی خواص شیمیایی موجود در زئولیت ممکن است قیمت و کیفیت زئولیت هر شرکتی با شرکت دیگر متفاوت باشد .

شرکت ایران کانی با کادری مجرب از کارشناسان و متخصصان ایرانی در تولید و عرضه زئولیت معدنی ممتاز بوده و با داشتن کارنامه درخشانی از تولید و فروش این ماده معدنی توانسته است نیاز بسیاری از بازارهای داخلی را تامین نماید . برای اطلاع از نحوه خرید و قیمت این ماده معدنی با کارشناسان و مشاوران شرکت تماس برقرار نمائید . با مشاوره رایگان و جامع شرکت  می توانید در انتخاب نوع محصول دقت بالایی داشته باشید .

بازار خرید و فروش زئولیت در ایران

 

  • تبلیغات: 
    1. واردات انواع زغال فشرده چینی
    2. قیمت بهترین نوع زغال قلیان در بازار های داخلی
    3. مراکز توزیع سنگ سیلور خرمایی
    4. قیمت انواع سنگ قیمتی شجر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما