مرکز فروش پودر کرومیت یا میکرونیزه

تولید و فروش پودر کرومیت یا کرومیت میکرونیزه به صورت فله و بسته بندی با قیمت مناسب ارائه می گردد . برای خرید انواع پودر کرومیت در سایزها و مش های مختلف میتوانید با شرکت ایران کانی تماس حاصل فرمائید. قیمت  پودر کرومیت در مقایسه با بازار بسیار مناسب است .   پودر کرومیت درب کارخانه قیمت گذاری می شود . واسطه ها در قیمت گذاری کرومیت هیچ نقشی ندارند . خریداران می توانند قیمت ها و کیفیت پودرهای ما را با قیمتها و کیفیت  شرکتهای دیگر مقایسه کنند بعد اقدام به خرید نمایند .

فروش محصولات معدنی شرکت ایران کانی به دوصورت انجام می شود . حضوری و اینترنتی . خریداران می توانند برای اطمینان به درب کارخانه یا معدن مراجعه کنند و محصولات را از نزدیک ببینند . بصورت اینترنتی هم می توانند مکالمه صوتی یا تصویری با کارخانه برقرار کنند و از راه دور محصولات را ببینند .

امروزه بیشتر خریدها بصورت اینترنتی انجام می شود . خریداران می توانند پس از کسب اطمینان از قیمت و کیفیت محصول اقدام به خرید اینترنتی نمایند. محصولات معدنی ما با سورتهای مختلف به بازار عرضه می شود. کرومیت پودری نیز سورتهای متفاوتی دارد و به صورت مش بندی شده عرضه می گردد. صنایع مختلف مانند فولاد سازی، دیر گدازها ، ریخته گری ، صنایع سرامیک و غیره هرکدام کرومیت مش شده متفاوتی را برای تولید محصولاتشان بکار می برند .

در ادامه مقاله سعی میکنیم جزئیات مصرف کرومیت میکرونیزه با مش بندی متقاوت را بصورت اجمالی توضیح دهیم.

فروش کرومیت میکرونیزه برای صنایع مختلف

همانطور که می دانید پودر کرومیت در صنایع مختلف کاربردهای وسیعی دارد . بسیاری از صنایع مانند صنایع ریخته گری ، فولاد سازی ،دیرگدازها و غیره وابسته به کرومیت هستند. بهترین ماسه های ریخته گری از جنس کرومیت هستند . این ماسه در سایزهای  ۵۰ و ۶۰ مش بصورت کلسینه و غیر کلسینه تولید و عرضه می شوند . این ماسه های  ریخته گری مناسب اسید شویی هستند.

حدود ۳۰ الی۳۵ درصد کرومیت استخراج شده در جهان برای صنایع دیرگدازها و ریخته گری استفاده می  شود . در این صنایع آجرهای نسوز و مواد نسوز صنعتی تولید میشود . ترکیب شیمیایی دیرگدازهای کرومیتی بدین صورت است : ۳۱ تا ۴۵ درصد اکسید کروم ، ۲۴ تا ۳۵ درصد آلومین ،  ۱۴ تا ۲۰ درصد اکسید منیزیم ، ۱۲ تا ۲۰ درصد اکسید آهن دوظرفیتی ، ۳ تا ۶ درصد سیلیس و کمتر از یک درصد اکسید کلسیم .

فروش کرومیت میکرونیزه برای صنایع مختلف

کاربردهای ماسه کرومیتی درصنایع ریخته گری

در صنایع ریخته گری از ماسه های کرومیتی بعنوان دیرگداز در  ساخت جداره  کوره ها ، پاتیل ها  و ابزارهای کمکی برای ذوب استفاده می شود . هرچقدر عیار کرومیت بالا باشد کاربردهای بیشتر و بهتری در صنایع ریخته گری خواهد داشت . بعضی از مهمترین موارد ماسه های کرومیتی در ریخته گری بدین صورت است :

 1. تولید انواع فولادهای ریخته گری به ویژه فولادهای آستینیتی منگنزی
 2. به عنوان ماسه رویه در تولید قطعات بزرگ چدنی
 3.  تولید انواع سری قطعات چدنی
 4. تولید بعضی از دوغاب های اولیه دیرگداز
 5. استفاده تحت عنوان ماسه های پشت بند در دیرگدازها

کاربردهای ماسه کرومیتی درصنایع ریخته گری

جدول زیر کرومیت را با سایر دیرگدازها مقایسه کرده است

۳۳۳۳۳۳۳۳۳

ماسه های ریخته گری چندین نوع هستند . در این قسمت مشخصات ماسه کرومیتی را با سایر ماسه های ریخته گری بصورت اجمالی در قالب یک جدول ارائه می کنیم :

انواع ماسه ریخته گری

بازار کرومیت در ایران

هنگامی که اقتصاد یک کشور به یک عامل وابسته نباشد می توان گفت آن کشور به استقلال مالی و خود کفایی رسیده است . زمانی توان اقتصادی یک کشور دچار نوسانات و نحولات بزرگ خواهد شد که  عوامل درآمد زای آن کشور نیز دچار تحولات بزرگی شده باشد . اگز ذخایر بزرگ معدنی ایران با اصول مهندسی و فنی  و بر پایه تکنولوژی روز بهره برداری شود موجب افزایش تولید و بهره وری سرانه  می شود . این تولیدات  با توجه به کاربردشان و نحوه مصرف آنها در صنایع مختلف باعث  توسعه صنعت می گردد.

شناسایی کرومیت در طبعبت ممکن است چالش برانگیز باشد. برای تمایز آن باسایر مواد معدنی که شباهت بسیار نزدیکی با کرومیت دارند باید سه عامل زیر را در تشخیص کرومیت در نطر گرفت:

 1. رنگ خاکه
 2. وزن مخصوص
 3. درخشش رگه مشخص قهوای

کرومیت گاهی اوقات خاصیت ضعیف مغناطیسی دارد . این عامل ممکن است باعث اشتباه گرفتن آن با مگنتیت شود . کرومیت و ایلمنیت خصوصیات بسیار مشابهی دارند . برای تشخیص آن در نمونه های دستی باید به سختی سنگ ، رنگ خاکه  و وزن مخصوص آنها توجه دقیق گردد . عنصر کروم در ترکیب با سایر عناصر موجب ایجاد سه گروه می شود که بصورت زیر است :

 • کروم دارای ظرفیت ۲، CrO، اکسید کرومو یا کروم (II)
 • کروم دارای ظرفیت ۳، Cr2O3، اکسید کرومو یا کروم (III)
 • کروم دارای ظرفیت ۶، CrO3، اکسید کرومیک یا کروم (VI)

شکل زیر نحوه عمل آوری کرومیت از معدن تا بازار مصرف را نشان می دهد:

فرایند تولید ماسه کرومیتی از سنگ معدن

مزایای استفاده از کرومیت در ماسه های ریخته گری

ممکن است این سوال برایتان پیش آید که قابلیت کرومیت نسبت به سایر ماسه های ریخته گری چیست و چرا کاربردهای آن بسیار بیشتر از سایر مواد است . در پاسخ باید بگویم که کرومیت مزایای بیشماری دارد از جمله در دسترس بودن آسان ، قیمت بسیار مناسب و کاهش مشکلات آن در صنایع ریخته گری و قطعه سازی بدلیل کاهش ضریب انبساطی کرومیت .  همچنین طبق جدول شماره یک می توان پی برد که این ماسه خواص حرارتی و دیرگدازی بالاتری نسبه به سایر دیر گدازها دارد.

کرومیت بطور کلی کاربردهای بسیار گوناگونی درصنایع مختلف مانند متالوژی و دیرگدازها و نسوز هادارد . در صنایع متالوژی درصد خلوص کرومیت باید بسیار بالا باشد . اما در صنایع دیر گدازها درصد آن تا ۳۵ درصد نیز کفایت می  کند .

در جدول زیر می توانید ترکیب تقزیبا دیر گدازهای کرومیتی را مشاهده نمائید:

 

ترکیب شیمیایی دیرگدازهای کرومیتی

مزایای استفاده از کرومیت در ماسه های ریخته گری

بازار صادراتی کرومیتهای پودری در ایران

کرومیت میکرونیزه یا پودری در ایران و جهان بسیار پرکاربرد و ارزشمند است . از آنجاییکه کشورهای کمی ذخیره کرومیت دارند بنابراین بازار صادراتی این کشورها همیشه پویا بوده است . با بزرگتر شده صنایع و پیشرفت تکنولوژی نیاز روز افزون صنعت جهان به این ماده معدنی بصورت تصاعدی در حال افزایش است . کشورهای بزرگی مانند آمریکا ، چین ، کانادا ، روسیه ، ژاپن و غیره از وارد کنندگان بزرک کرومیت می باشند

قیمت جهانی کرومیت نیز گاهی باعث ایجاد نوسانات شدیدی می شود که منجر به ورشکست شدن بسیار از کارخانجات و معادن کرومیت می شود .با شیوع بیماری کرونا در جهان بازار کرومیت بشدت دچار رکود شدیدی شد و قیمت آن بصورت چشمگیری کاهش یافت . ایران یکی از بزرگترین متضرر شنوندگان در بازار کرومیت گردید. بسیاری از معادن و کارخانجات کرومیت بدلیل هزینه های بالا استخراج و قیمت بسیار پایین کرومیت بسته شدند.

بازار های جهانی بسیار متضرر شدند و تامین کرومیت به یکی از چالش های جهانی تبدیل شد . اخیرا با بهبودی بازار و افزایش خرید و فروش قیمت کرومیت در حال افزایش است و بازار هایزصادراتی ایران در حال بهبود است .

بازار صادراتی کرومیتهای پودری در ایران

بازار صادراتی کرومیتهای پودری در ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما