مرکز فروش کود زئولیت پتاسیم

مراکز فروش کود پتاسیم در ایران و در تهران برای اینکه هزینه های  کشاورزان را تا حدودی پایین بیاورند اقدام به تولیدکود زئولیت پتاسیم کرده اند. مراکز زیادی وجود دارند که به ارائه این نوع کود می پردازند اما برای خرید باید از شرکتی این کود خریداری شود که از همه نظر خوب باشد . شرکتهایی که در تهران هستند معمولا نمایندگی تولید کارخانجات بزرگی مانند کارخانجات زئولیت سمنان هستند .

این نمایندگی ها قیمتها را براساس قیمت روز تعیین میکنند .قیمت مواد معدنی مخصوصا زئولیت بر اساس دلار تعیین می گردد. قیمتی هم  که برای کود زئولیت پتاسیم مقرر میگردد بر اساس عواملی مانند دلار و برخی تولیدات داخلی تعیین می گردد . کودهای زئولیتی بواسطه خواص بیشماری که دارند بسیار مورد توجه تاجران و صنایع مختلف گردیدهاند. بسیاری از صنایع مرتبط با کشاورزی زئولیت را جزو لاینفک ماده اولیه خود می دانند و بر مبنای همین زئولیت اقدام به تولید انواع کودهای مختلف کشاورزی اعم از کود های طبیعی و مصنوعی می کنند .

امروزه به دلیل گران بودن سایر کودها و بازدهی پایین آنها اغلب کشاورزان و صنایع مربوطه به سمت کود معدنی یا همان کود زئولیتی روی آورده اند. این کود خواص معجزه آسایی دارد ک کم کم در این مقاله و سایر مقالات به آنها خواهیم پرداخت .

تولید و عرضه کود زئولیتی پتاسیم با قیمت های رقابتی

همانطور که گفته شد عرضه مواد معدنی مخصوصا زئولیت و فراورده های آن مثل کود های زئولیتی بدلیل استقبال بی نظیر کشاورزان و صنایع مختلف تولیدکنندگان را تشویق به افزایش تولید کرده است. این امر ثمرات بسیار خوبی به بار آورده است و کشاورزان و صنایع مختلف را تشویق کرده است تا بجای اینکه هزینه های سنگینی برای پرداخت کودهای شیمیایی مختلف بپردازند کودهای زئولیتی که کاملا مفید بوده و هیچ گونه ضرری برای گیاهان و جانوران ندارد استفاده کنند.

تولید و عرضه کود های زئولیتی بسیار ارزانتر از کودهای شیمیایی است . کود های شیمیایی با گذشت زمان باعث نابودی خاک و گیاهان می شود و اگر استفاده درست آن را ندانیم باعث از بین رفتن محصولات می شود . ولی کود های زئولیتی هیچ گونه خواص مضری ندارند و تولید و ارائه آنها نیز به مراتب سریعتر و کیفیت و قیمت ان مقرون بصرفه تر از کودهای شیمیایی است

کودهای زئولیتی به دو دسته طبیعی و مصنوعی تولید می شود که هر کدام کاربرد و قیمت های جداگانه ای دارند . اکثر کودهای زئولیتی مصنوعی در گلخانه ها و مراکز پرورش گیاهان مورد استفاده  قرار میگیرد . علت اینکه باوجود کودهای طبیعی چرا از کود های مصنوعی استفاده می کنند این است که : زئولیت انواع مختلفی دارد . بعضی از آنها که بسیار مفید هستند کمیاب و هزینه استخراج آنها بسیار بالاست به همین دلیل شرکتها بجای اکتشاف اقدام به ساخت آن در محیط آزمایشگاهی کرده و سپس به تولید انبوه می رسانند تا قابل خرید برای عموم شود.

تولید و عرضه کود زئولیتی پتاسیم با قیمت های رقابتی

کاربردهای کودهای زئولیتی پتاسیم

کودهای زئولیتی به قدری استفاده و کاربرد دارند که اگر بخوتهیم تمامی آنها را در این مقاله بگنجانیم ممکن است از خواندن آن خسته شوید . در ابن مقاله فقط به بخشهای مهم آن که در کشاورزی و دامداری اختصاص یافته است  می پرداریم.

 1. کود های زئولیتی اگر با کود های حیوانی مخلوط شود اثرات بسیار مهمی را در آن به جای میگذارد. اگر مقدار کمی کود زئولیتی به کود حیوانی بریزیم کم کم زئولیت مواد آلوده کود را به خود حذب کرده و اثرات سمی آن را خنثی می کند . همانطور که میدانید چارپایان اکثرا بر روی کود های حیوانی که خود تولید کرده اند می خوابند . بنابراین اگر کمی پودر زئولیت به آنها بیافزاییم باعث می شود حیوان دچار بیماریهای پوستی که ناشی از انگلهای موجود در کود است دیگر دچار نشود .همچنین کیفیت کود حیوانی برای خاکهای کشاورزی افزایش می یابد و همچنین زئولیت با حفظ رطوبت کود و مواد مفید در آن باعث افزایش طول عمر کود حیوانی می گردد.
 2. با افزودن زئولیت بر خاک خاکدانه های مقاوم موجود در آب توسط زئولیت افزایش یافته و در نتیجه آن خاک کشاورزی مقاومتر شده و عمر آن افزایش می یابد .
 3. در کودهای دامی زمان تخمر افزایش می یابد یعنی حدود ۴ الی ۵ برابر زمان تخمیز افزایش می یابد که این امر باعث افزایش و بهبود کیفیت کودهای دامی می شود .
 4. زمانی که خاک و کود کشاورزی تقویت شود محصولاتی که از این خاک به عمل می آید نیز از نظر کیفی بسیار غنی تر و پر بارتر می شود .بنابراین در خاکهایی که از کود زئولیت استفاده میشود محصولات بسیار با کیفیتترو پر بارتری برداشت می شود .
 5. اگر مواد مغذی توسط ریشه گیاهان جذب نشود ریشه کم کم ضعیف شده کارایی خود را از دست داده و خشک می شود .در اصطلاح به این ریشه خشک شده می گوییم ریشه سوخته .زئولیت با استفاده از خواص جذب سطحی خود تمام مواد مغدی موجود در خاک را به خود جذب کرده و کم کم به ریشه گیاه ترزیق می کند . این عمل باعث افزایش رشد و عمر گیاه می شود و باروری آن را نیز افزایش می دهد .
 6. در خاکهای معمولی هنگام بارندگی شدید ،ازت خاک شسته شده و از بین می رود .خاکی هم که فاقد ازت باشد ارزش کشاورزی ندارد و موجب خشک شدن و یا عدم رشد گیاه می شود . زئولیت با استفاده از خاصیت قدرتمند جذب سطحی ازت موجود در خاک را جذب خود کرده و هنگام بارندگیهای سیل اسا از شسته شده ازت جلوگیری می کند. و این امر باعث حفظ کیفیت خاک می شودو طول عمر خاک را افزایش می دهد.

کاربردهای کودهای زئولیتی پتاسیم

قیمت خرید کود های زئولیتی برای مصارف کشاورزی

همانطور که در بالا اشاره شد کود های زئولیتی پتاسیم برای کشاورزی بسیار مناسب هستند . این کودها جایگزین کودهای شیمیایی هستند . کود های شیمیایی علاوه بر گران بودنشان ضررهای زیادی به خاک و گیاه وارد می آوردند که باعث نابودی زمین و محصول میشود.بسیاری از کشاورزان برای جلوگیری از شیوع آفات کشاورزی ناچار به خرید کودهای شیمیایی مخربی می شدند که خود از ضررات آنها آگاه بودند .

با کشف زئولیت این ماده معجزه آسا به کمک کشاورزان و دامداران آمد و آنان را از خطر ورشکستگی نجات داد.  با گسترس استفاده زئولیت در کشاورزی و دامداری کارخانجات زیادی اقدام به تولید زئولیت به صورت طبیعی و مصنوعی کردند . این کارخانجات هزینه هایی را برای تولید آنها متقبل شدند که در مقایسه با هزینه های تولید کودهای شیمیایی بسیار پایین و ارزان قیمت بود .

با توجه به این که قیمت زئولیت مدام در حال نوسان است نمی توان در این مقاله قیمت نهایی آن را بیان کرد . برای دریافت قیمت نهایی زئولیت می توانید به وبسایت ایران کانی مراجعه کرده و از  کارشناسان و مشاوران شرکت در این باره مشاوره بگیرید.

قیمت خرید کود های زئولیتی برای مصارف کشاورزی

 

 • تبلیغات: 
  1. نگهداری بلور در جوراب برای جلوگیری از شکستن آن
  2. بلور پایه دار ارزان قدیمی رنگی
  3. واحد فروش مرمریت درجه یک صادراتی به قیمت کارخانه
  4. خرید و فروش شکر پاش بلور به صورت عمده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما