مرکز تولید و فروش دولومیت برای صنایع فولاد

شرکت ایران کانی قادر هست کلیه سایزهای دانه بندی دولومیت کلسینه جهت مصرف در صنعت فولادسازی را تولید کند و کلیه محصولات شرکت با خلوص و عیار بالا قابل عرضه می باشد.  دانه بندی دولومیت کلسینه در انواع سایزهای زیر قابل عرضه می باشد:

 • ۰-۱۵ mm
 • ۵-۱۵
 • ۲۰-۵۰
 • ۲۰-۶۰

کاربردهای دولومیت در صنعت فولادسازی:

دولومیت در صنعت فولاد سازی به عنوان ماده دیر گداز مورد استفاده قرار میکیرد . در این صنعت از دولومیت کلسینه شده اسنفاده میشود .ديرگدازهاي دولوميتي به علت مقاومت مطلوب در برابر سرباره هاي قليايي و بهبود كيفيت فولاد توليدي در نتيجه حذف فسفر و گوگرد، به طور گسترده در صنايع فولادسازي مورد استفاده قرار مي گيرند.

در صنعت فولاد ايران نيز ديرگدازهاي دولوميتي با توجه به مزاياي ذكر شده و قيمت نسبتا مطلوب و گستردگي منابع طبيعي آن به طور گسترده اي مورد مصرف واقع مي شوند. به گونه اي كه شركت ذوب آهن اصفهان در حال حاضر در پاتيل هاي فولاد سازي ثانويه (LF) منحصرا از آجرهاي ديرگداز دولوما قطراني استفاده مي كند.

در رابطه با ذوب فولاد، نقش دولومیت، به صورت زیر است:

این ماده باعث ذوب شدن شارژ در کوره می شود. در این حالت، اکسید کلسیم باقی مانده و گاز دی اکسید کربن، خارج می شود.این ماده موجب حذف فسفر و گوگرد می شود.
به خاطر وجود اکسید منیزیم در دولومیت، این ماده اسیدها را خنثی می کند و بر روی ناخالصی هایی مانند سیلیس، آلومینا و … اثر دارد. بعلاوه ، این ماده شرایط بازی ایجاد می کند که موجب حذف گوگرد و فسفر می شود.اگر چه دمای عملیاتی در حدود ۱۸۰۰ درجه ی سانتیگراد است، دولومیت به پریکلاژ تبدیل نمی شود زیرا این ماده قبل از این مرحله، وارد واکنش با اجزای دیگر می شود.

برای استفاده از دولومیت در تولید فولاد با استفاده از کوره ی بستر باز ، سیلیس و آلومینا، جزء ناخالصی های مضر می باشند. علت این مسئله، افزایش میزان اسیدیته ی مخلوط می باشد.

در اینجا، کوره باید کوچکتر از کوره ی بلند باشد و همچنین ناخالصی های سیلیس و آلومینا نیز باید حذف شوند. کربنات سدیم یک ماده ی بازی قوی است و باید به گونه ای میزان ان تعیین شود تا میزان بازی بودن حمام به حد مناسب باشد.

صادرات دولومیت به کشورهای همسایه

در سالهای گذشته به دلیل تحریم های بین المللی امکان صادرات بسیاری از محصولات ایران به کشورهای همسایه وجود نداشت تنها بخش معدن بود که توانست عملکرد خوبی در حوزه صادرات و ارز آوری داشته باشد البته کاهش جهانی قیمت های مواد معدنی بر صادرات مواد معدنی ایران تاثیر گذاشته. با این حال ظرفیت های صادراتی این بخش بر کسی  پوشیده نیست و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید از از مزیتهای اقتصادی موجود در بازار جهانی و همچنین نیاز بازار نیز اطلاعاتی به دست آورد که این کار تنها با مطالعه و شناخت از بازار مصرف مواد معدنی در جهان حاصل می شود.

سنگ دولومیت سپاهان از جمله محصولات شرکت ایران کانی می باشد که با توجه به خلوص بالا و کیفیت ممتاز آن علاوه بر مصرف داخل به کشور های مختلف نیز صادر می شود . معدن دولومیت این مجموعه از منیزیم بالایی برخوردار می باشد.

محموله زیر به کشور پاکستان صادر شده است از جمله مزیت های قابل توجه این محصول داشتن قیمت رقابتی ، آنالیز ممتاز و دانه بندی به درخواست مشتری و همچنین در انواع بسته بندی با استاندارد های بین المللی قابل ارائه می باشد .

 • تبلیغات: 
  1. آخرین قیمت خرید عقیق اصل یمن
  2. خرید اینترنتی سنگ عقیق گران قیمت
  3. قیمت سنگ آهن + خرید سنگ آهن هماتیت و فروش سنگ آهن مگنتیت
  4. انواع پارچ و لیوان بلور رنگی باکیفیت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما